reklama
reklama

We wtorek kolejna akcja krwiodawstwa w Andrychowie

MAGAZYN, Wiadomości, 04.04.2022 09:50,
We wtorek kolejna akcja krwiodawstwa w Andrychowie
Tym razem we wtorek, 5 kwietnia, w Andrychowie w pomieszczeniach przychodni "Vena" przy ulicy Starowiejskiej zorganizowana zostanie akcja krwiodawstwa. Chętni do oddania krwi powinni zgłaszać się w godzinach 8:00-12:00.

Aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrową osobą w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. W dzień poprzedzający oddanie krwi powinno się wypić znaczną ilość płynów, ok. 3-4 litry (nie licząc kawy) i nie powinno się spożywać alkoholu. Tego dnia należy również nie spożywać tłustych posiłków.

W dniu oddania powinno się zjeść śniadanie, nie oddajemy krwi na czczo. Lekkostrawny posiłek, bogaty w węglowodany. Już na około pół godziny przed nie powinno się palić papierosów. W dniu oddania krwi, przed donacją należy także wypić dużo płynów — około 1,5 litra.

Krew mogą oddać osoby:
• bez jakichkolwiek objawów infekcji (kaszel, katar, duszność, gorączka),
• z ujemnym wywiadem epidemiologicznym (bez kontaktu z osobą chorą na Covid-19 i osobami na kwarantannie).

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy