reklama

Wakacyjna akcja policji dla dzieci

MAGAZYN, Wiadomości, 23.07.2021 08:56,
Wakacyjna akcja policji dla dzieci
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach w ramach prowadzonych działań „Bezpieczne wakacje” spotkali się z uczestnikami półkolonii zorganizowanej przez Wadowickie Stowarzyszenie Integracji Społecznej „Victoria”, by m.in. porozmawiać o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku.

Policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii wadowickiej komendy każdego roku starają się uatrakcyjnić wypoczynek dzieci i młodzieży wypoczywających w naszym powiecie. Podobnie było i w tym roku.

13 lipca br., mundurowi uatrakcyjnili wypoczynek dzieci i młodzieży korzystających z półkolonii zorganizowanej przez Wadowickie Stowarzyszenie Integracji Społecznej „Victoria”, organizując dla nich rowerowy tor przeszkód. Za nim jednak uczestnicy przystąpili do rywalizacji, mundurowi przypomnieli podstawowe zasady dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz nowe przepisy dotyczące poruszania się na elektrycznej hulajnodze, a także prawidłowego zachowania się podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych.Głównym zadaniem uczestników startujących w rowerowym torze przeszkód było pokonanie na rowerze specjalnego toru. Liczyła się precyzja oraz czas przejazdu. Udział w tego typu zadaniu miał na celu zwrócenie uwagi dzieci na konieczność bezpiecznego i rozważnego zachowania się podczas jazdy na rowerze. Przede wszystkim, by jazdę na jednośladzie zaczynać od obowiązkowego nałożenia kasku, sprawdzeniu czy działają hamulce, są światła i odblaski. Wyłonieni zwycięzcy zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez organizatorów półkolonii.

Z kolei 15 lipca br. dzieci korzystające z półkolonii zorganizowanej również przez Wadowickie Stowarzyszenie Integracji Społecznej „Victoria”, odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Wadowicach, gdzie podczas spotkania policjanci omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wakacji, a także w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” bezpiecznego wypoczynku nad akwenami wodnymi. Mundurowi przybliżyli dzieciom specyfikę pracy policjantów, zaprezentowali sprzęt policyjny, a także radiowozy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

- Mamy nadzieję, że przekazana wiedza zostanie należycie wykorzystana przez dzieci i dzięki temu będą potrafiły unikać zagrożeń, bądź umiejętnie sobie z nimi radzić - mówi mł. asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.
źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy