reklama
reklama

W Zagórniku grasuje wilk

MAGAZYN, Wiadomości, 10.06.2024 18:53, NEWSY CZYTELNIKÓW
Informację przekazuje jeden z mieszkańców
W Zagórniku grasuje wilk
- Od jakiegoś czasu w Zagórniku grasuje wilk, nie wiadomo czy nie występują w liczbie mnogiej. Widziany kilkukrotnie w okolicach lasu przy Osiedlu Świątkówce jak podchodził w pobliże domów. Apelujemy jako mieszkańcy tegoż osiedla o zachowanie ostrożności - przekazuje nam mieszkaniec Zagórnika.

W okolicach Andrychowa takie sytuacja zdarzają się coraz częściej. Jest się czego bać? Teoretycznie nie. Jak potwierdzają leśnicy - wilk nie jest groźny dla człowieka i unika ludzi. Niemniej, zdarzają się również nieprzyjemne sytuacje. Ostatnio media informowały, że wilk zaatakował człowieka w lesie w województwie podkarpackim.

Dużo gorzej jeśli ktoś wybierze się do lasu na spacer z psem i spuści go ze smyczy. Spotkanie psa z wilkiem może się źle skończyć dla tego pierwszego.

Naturalne jest natomiast, żel wilki żywią się leśną zwierzyną. Zdarza się, że atakują także owce i zwierzęta domowe, które znajdują się blisko lasu.

W Polsce od 1998 roku wilk jest gatunkiem ściśle chronionym, dlatego nie mogą być obiektem polowań myśliwych.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

buli, 10.06.2024 19:01

" drogi redaktorze, jak to grasuje...? " Kto jest u kogo...? A ludzie z piłami też grasują i wycinają lasy...? ? ? ? ! ! ! ! Takie czasy że wilk w lesie to coś nowego....