reklama
reklama

Starych fotografii czar... Biskup Wojtyła udzielał bierzmowania w Andrychowie [FOTO]

MAGAZYN, Wiadomości, 16.10.2019 14:30, NEWSY CZYTELNIKÓW
Jan Paweł II wspominany jest nie tylko w Wadowicach, ale również w wielu miejscowościach naszego regionu, w których bywał jeszcze przed "papieskimi czasami".
Starych fotografii czar... Biskup Wojtyła udzielał bierzmowania w Andrychowie [FOTO]
16 października mija 41. rocznica wyboru wadowiczanina kardynała Karola Wojtyły na papieża - Jana Pawła II.

Pontyfikat Jana Pawła II trwał 28 lat. Po śmierci papieża nazwano go Janem Pawłem Wielkim. Został beatyfikowany 1 maja 2011 roku, a następnie kanonizowany 27 kwietnia 2014 roku.

W rodzinnym mieście znajdziemy wiele miejsc związanych z Papieżem Polakiem. Każdego roku Wadowice odwiedzają setki tysięcy turystów. Ale Jan Paweł II wspominany jest nie tylko w Wadowicach, ale również w wielu miejscowościach naszego regionu, w których bywał jeszcze przed "papieskimi czasami". Otrzymaliśmy zdjęcia z pobytu biskupa Karola Wojtyły w Andrychowie w lata 60/70 XX wieku. W parafii św. Macieja udzielał wtedy bierzmowania.
foto: archiwum Piotr Kucharski
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy