reklama
reklama

Nowa sala przy liceum już prawie gotowa [FOTO]

MAGAZYN, Wiadomości, 11.04.2024 12:48, foto: WB
Na budowie nowej sali przy LO w Andrychowie trwają już prace wykończeniowe.
Nowa sala przy liceum już prawie gotowa [FOTO]
Na poczatku maja na zakończyć się budowa nowej sali przy Liceum Ogolnokształcącym w Andrychowie. jesli wszystko dobrze pójdzie, po odbiorach i dopuszczeniu obiektu do użytkowania, jeszcze w maju - po dwóch latach od wyburzenia poprzedniej sali - licealiści będą mogli korzystać z nowego obiektu.

Budowa nowej hali w Andrychowie kosztuje ok. 16 mln zł. Obok LO powstała nowoczesna hala wraz z przewiązką, z windą. Powierzchnia całkowita nowego budynku wraz z łącznikiem to 2454,69 mkw., zaś powierzchnia użytkowa – 2141,36 mkw.

Hala razem z zapleczem ma wymiary 49 m na 45,1 m oraz wysokość 13,40 m. Przy obiekcie powstało 28 nowych miejsc parkingowych (w tym cztery dla osób niepełnosprawnych). W hali sportowej powstanie m.in. pełnowymiarowe boisko: do piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki.

Z boisk równocześnie będzie mogło korzystać kilka grup młodzieży. Będzie też mobilna widownia na 300 miejsc. Przy hali powstanie zaplecze, gdzie będą się znajdować m.in. cztery szatnie z sanitariatami, dwie sale ćwiczeń, pokój dla nauczycieli, pomieszczenia techniczne oraz ogólnodostępne toalety.

foto: WB
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy