reklama
reklama

Nauczyciele stoją w kolejkach do testów

MAGAZYN, Wiadomości, 13.01.2021 10:20, PG
Rozpoczęło się testowanie nauczycieli na koronawirusa.
Nauczyciele stoją w kolejkach do testów

Na środę (13.01.) sanepid zaplanował w Andrychowie testy przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej szkół.

Testowanie miało odbywać się przed Szkołą Podstawową nr 2 w Andrychowie. Około godz. 09:00 przed szkołą oraz w środku budynku zebrali się nauczyciele z całej gminy Andrychów czekający na wymazobusa.

Testowanie odbywa się w jednej z sal w szkole. Organizatorem testów jest wadowicki sanepid oraz Kuratorium Oświaty.


Badania są dobrowolne i bezpłatne. Mogą się na nie zgłosić nie tylko nauczyciele, ale również pracownicy szkoły, tj.: obsługa administracyjna, kierownictwo szkoły, personel sekretariatu, personel pomocniczy, personel odpowiedzialny za funkcjonowanie techniczne szkoły, personel sprzątający, a także personel wykonujący bieżące prace naprawcze na terenie szkoły.

Badania będą wykonywane za pomocą testu PCR, w jednostkach inspekcji sanitarnej oraz w punktach drive thru.

Listy punktów i godziny poboru wymazów od nauczycieli i pracowników szkół opublikowane zostaną na stronach internetowych Wojewódzkich Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych i stronach Powiatowych Stacji Sanitarno –Epidemiologicznych w najbliższych dniach.

Wynik badania każdy otrzyma najpóźniej w niedzielę, 17 stycznia 2021 r. Wynik będzie dostępny na Internetowym Koncie Pacjenta https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta. IKP to darmowa aplikacja Ministerstwa Zdrowia, za pomocą której szybko i bezpiecznie można sprawdzić informacje o swoim zdrowiu. Aby zobaczyć swój wynik należy zalogować się za pomocą profilu zaufanego lub podać swój PESEL.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Skalpel, 13.01.2021 21:54

Aaaaaaa....to dla mnie już nie starczy.

Jeremiasz, 13.01.2021 13:00

Właściwie to panie uczycielki, bo zawód ten od dłuższego czasu jest opanowany przez kobiety. I tak oto te wspaniale wykształcone panie dają się nabierać na ten cały cyrk i najgorsze w tym jest to że tacy ludzie chcą nauczać dzieci i młodzież...

Burakz wiejskiej , 13.01.2021 12:20

no to pisuary i króliki do szczepienia wystąp