reklama
reklama

Kontrowersyjne słowa metropolity w Kalwarii Zebrzydowskiej

MAGAZYN, Wiadomości, 29.03.2024 13:16, red
Zdaniem matropolity, niektórzy z aktualnie rządzących Polską, chcą zafundować "kolejny holocaust dzieci nienarodzonych".
Kontrowersyjne słowa metropolity w Kalwarii Zebrzydowskiej
Dziesiątki tysięcy osób uczestniczyły w wielkopiątkowych uroczystościach w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Jedno z kazań wygłosił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Jak zwykle było kontrowersyjnie i politycznie.

Metropolita mówi m.in., że „nowożytna Europa nie chce mieć nic wspólnego z Chrystusem i Jego Ewangelią”. Jego zdaniem Europa potępia postawę wiary, w imię czystego rozumu ogłaszając ją jako zabobon, promuje zasadę życia „jakby Boga nie było”.


Abp Jędraszewski mówił także m.in. na losie dzieci poczętych, znajdujących się jeszcze w łonach ich matek. – Nauki biologiczne, w tym zwłaszcza genetyka, mówią o poczętym w łonie matki dziecku jednoznacznie, z całą naukową pewnością i jednoznacznością: „Oto Człowiek” – mówił metropolita krakowski.

Zwolenników dostępu do aborcji porównał do tłumu nawołującego Piłata do zabicia Chrystusa. - Na wzór tłumów znajdujących się przed sądem Piłata krzyczą do tak wielu współczesnych matek: „Zabij to dziecko! Zabij je! To twoje prawo! To twoja wolność!” – powiedział duchowny.

Podkreślił, że tym krzykiem chce się nie tylko zabić niewinną i całkowicie bezbronną istotę, ale także usiłuje się zdobyć sobie „poklask i kolejne punkty w partyjnych rankingach”.

- Miarą cywilizacji, miarą uniwersalną, ponadczasową, obejmującą wszystkie kultury, jest stosunek do życia. Cywilizacja, która odrzuca bezbronnych, zasługuje na miano barbarzyńskiej. (…) My także, kochający Polskę kalwaryjscy pielgrzymi, w Wielki Piątek 2024 roku, kiedy niektórzy aktualnie rządzący naszym krajem, w imię wolności kobiet, usiłują zafundować naszemu narodowi kolejny holokaust dzieci nienarodzonych, z wielkim bólem powtarzamy za św. Janem Pawłem II Wielkim: "Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości" - tak przemawiał abp Jędraszewski do wiernych.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 30.03.2024 10:39

A pytajniki to miał być kurczaczek

cath, 30.03.2024 10:37

Miało być lewactwo a wyszło leżące.Zdrowych,spokojnych i szczęśliwych Świąt Wielkiej Nocy dla wszystkich niezależnie czy lewactwo czy prawica czy centryści czy symetrysci????

maro11_12, 30.03.2024 09:39

Cath zgadzam się z Tobą to wynik postępowania księżuli za bardzo im wierzyliśmy i ich rozpaslismy. Świat się zmienia kościół powiniem też się rozliczyć i zmienić bo te mohery sponsory poumierają i zostaną za przeproszeniem w dupie i to czarnej.

cath, 30.03.2024 09:14

@kola To zrobił Kurski że pokazał że sakramenty są dla maluczkich,wielcy są ponad nimi.I obłudę Jedraszewskiego który grzmi o ich przestrzeganiu sam je łamie ."I wiesz nie obchodzi mnie co mówią na zachodzie leżące i.t.p ja widzę co się dzieje u nas i to mnie martwi.Tkwij dalej w swoim przekonaniu że to wina massmediow i lewactwa -nie to wynik postępowania hierarchów Kościoła w Polsce.

maro11_12, 30.03.2024 01:41

Kupa śmiechu z tych waszych wypowiedzi a połowa kraju nie potrafi odrychnic katolika od chrześcijanina. Zazdrość jest bo każdy by chciał wyciągnąć rękę żeby mu na nią pieniadze kladziono dziwi to kogoś chyba nie.

Kola, 29.03.2024 22:05

Cath i co dalej będziesz żył mediami? Co zrobił np. Kurski? Co mnie to obchodzi. Zachodnie media wami rządzą. Z wypowiedzi koniczynki mam wrażenie, że się zaraz zagotuje z tego powodu. Żaden z was nie patrzy na swoje błędy, zazdrość i nienawiść. Polacy strasznie oceniają innych ale nie siebie.

andryman321, 29.03.2024 21:12

Jedraszewski robi świetna robotę, dzięki niemu tysiące ludzie przejrzało na oczy i opuściło szeregi tej zakłamanej sekty.

cath, 29.03.2024 21:12

@kola Tkwij dalej w tym przekonaniu.Laicyzacja Polski postępuje-porozmawiaj z księżmi z większych miast.Rozwod kościelny Kurskiego-rzecz niepojętna dla zwykłych szarych katolików,wydarzenia w diecezji sosnowieckiej, tuszowania przypadków pedofilii to naprawdę nie pomaga.Kiedys czytałem w Źródle spod Pańskiej Góry że nie ma żadnego kryzysu powołań.Jednak chyba jest.Ciekawe jeśli zlikwidują Fundusz Kościelny i wprowadzą podatki co się wydarzy?

bot, 29.03.2024 19:24

https://files.niezalezna.tech/images/upload/2024/03/28/n_ada36b095f647363e96b1daea1fca694bb91aef11f4727ad20403c1f4078df0c_c.jpg?r=1,1

Feel Free, 29.03.2024 18:43

@Koniczynka - to co piszesz poniżej świadczy wyłącznie o Twoim stosunku do kościoła katolickiego w Polsce; a być może świadczy o Twoim stosunku do wiary, religii, duchowości w ogóle, albo do księży, tego nie wiem i nie chcę nawet zgadywać. Ale to co piszesz na pewno i wcale nie świadczy wierze jakiegokolwiek człowieka, bo to jego prywatna, indywidualna, intymna sprawa. I nie poznasz tej prywatnej prawdy drugiego człowieka, bo nie jesteś tym zainteresowana, nie pytasz; uogólniasz i oceniasz, i do tego negatywnie. Szkoda. Fajnie by było, rozróżniać te kwestie, choćby dlatego, żeby rzadziej pisać publicznie farmazony, i aby rzadziej atakować system wartości osób, które mają inny niż Ty. P.S. Proponowane rozwiązania to zmniejszenie dawki mainstreamowego bełkotu propagandowego, a wdrożeni większej ilości wartościowej literatury; różnych autorów. Wiadomo, że to wymaga więcej wysiłku, ale uważam, że bardzo, bardzo warto. A w tym niezwykłym i wyjątkowym dla prawdziwie wierzących osób czasie, składam Ci najserdeczniejsze życzenia, spokojnych, rodzinnych świąt, dużo odpoczynku i radości oraz optymizmu, a także energii (tylko nie ze Spółki Energia Andrychów!) i nadziei na lepszą przyszłość.

Koniczynka, 29.03.2024 17:57

Koła... W tym worze już jest 80 procent księży. I to są fakty. Ksiądz ma żyć bardzo skromnie, umiar, zero wpierdalania się do polityki... Do życia ludzi..... Oni umieją tylko łapę wyciągać po kasę i ciągle im mało. Fuj fuj fuj z czarnuchami.

Kola, 29.03.2024 16:31

Koniczynko nie wkładaj wszystkich do jednego wora.

Kola, 29.03.2024 16:26

Cath lewicowi politycy reklamują marksizm kulturowy, ideologię gender, walkę z Kościolem oraz globalną rewolucję kulturową. Media społecznościowe bardzo łatwo manipulują ludźmi byle tylko odejść od wiary. Niestety ale w obecnych czasach Kościół ma pod górkę ale to nie oznacza, że ludzie się będą odwracać od wiary chrześcijańskiej. Troszkę zainteresuj się jakie są zagrożenia w obecnych czasach a nie wytykaj błędów polityków prawicowych. Nie wnikam ale obecne rządy również nie spełniły obietnic.

Koniczynka, 29.03.2024 16:02

Wiara katolicka w Polsce już dawno przestała być wiarą. To czysty biznes i ekonomia. Miliony na kontach bez podatku, kasy fiskalnej itd itp. niby głoszą pismo święte a co innego robią. Żyją w luksusach, co trzy lata zmieniają auta po dwieście tysięcy złotych, wille pobudowane w swoich rodzinnych stronach i miliony złotych na prywatnych kontach... Wszystko w kościele jest za kasę, kasa rządzi wiarą. Czyli to nie jest wiara tylko bajki dla ludzi dorosłych... A teraz nadszedł czas prawdziwych żniw w kościele... Popatrzcie ile kasy nachapią. Oceniają czarnuchy ludzi a na siebie nie patrzą. To jest wiara??? Nie... To już dawno to coś przestało być wiarą...

cath, 29.03.2024 15:46

Lewicowi politycy robią to co mówią , prawicowi robią co innego i mówią co innego.Kosciol Polski stacza się po równi pochyłej i niestety nie widać szansy na zmianę.

Kola, 29.03.2024 15:18

Kontrowersyjne to są metody lewicowych polityków to do czego dążą. Maro kościół jest miejscem ludzi grzesznych, nie oceniaj bo sam grzeszysz. Kobiety same prowokują jak zwabić mężczyzn. Proszę poczytać nagłówki lewicowych zachodnich czasopism jak kobieta uważając się za bohaterkę rozwala małżeństwa. Każdy poniesie konsekwencje swoich czynów.

maro11_12, 29.03.2024 14:36

Dużo mają do powiedzenia jak zawsze a niech siebie rozlicza z holocausty (pedofili) jaki dziecią robią. Że o alkoholizmie narkotykach kobietach i dzieciach na boku nie wspomnę. Sami zabijają w nas wiarę swoim postępowanie a jako nauczyciele i wyslannicy Pana powinni być czyści jak łza. Obłuda i zakłamanie. Janem Pawłem nie się nie podpierają bo Papierz co innego do nich mówił a oni co innego robią obłudnicy.