reklama
reklama

Koniec z teleporadami? Od 16 marca zmiany

MAGAZYN, Na sygnale, Wiadomości, 15.03.2021 08:45, red
Od wtorku (16.03) zacznie obowiązywać rozporządzenie ministra zdrowia „w sprawie standardu organizacyjnego teleporady w ramach podstawowej opieki zdrowotnej" ograniczające dostęp do telefonicznych konsultacji z lekarzem rodzinnym.
Koniec z teleporadami? Od 16 marca zmiany

Jak wiadomo, od roku dostęp do lekarzy rodzinnych często bywa utrudniony. Wiele spraw zdrowotnych mieszkańców załatwianych jest za pośrednictwem teleporad. To od dłuższego czasu spotyka się z krytyką mieszkańców.

Teraz ma się do częściowo zmienić. Od 16 marca porada musi odbyć się stacjonarnie w gabinecie lekarza, jeśli pacjent lub jego opiekun nie wyrazi zgody na teleporadę.

Wizyta stacjonarna będzie obowiązkowa dla dzieci do 6 roku życia - z wyłączeniem porad kontrolnych. Ponadto każdy nowo zadeklarowany do przychodni pacjent na pierwszej wizycie będzie musiał być przyjmowany osobiście, podobnie jak osoba z podejrzeniem choroby nowotworowej.

Kolejna zmiana dotyczy osób cierpiących na chorobę przewlekłą, u których stan się pogorszył lub wystąpiła zmiana objawów. W takiej sytuacji pacjent musi być przyjęty w gabinecie przez lekarza rodzinnego.
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

oshin22, 15.03.2021 10:21

Nareszcie koniec z tele-ściemą... https://www.youtube.com/watch?v=Rbx-PgCBTeQ