reklama

Kiedyś była tam restauracja, a dziś... Zaglądamy do wyremontowanej kamienicy Rynek 13 [VIDEO]

MAGAZYN, Wiadomości, 16.02.2021 20:15, PG
To sztandarowa inwestycja burmistrza Kęt Krzysztofa Klęczara.
Kiedyś była tam restauracja, a dziś... Zaglądamy do wyremontowanej kamienicy Rynek 13 [VIDEO]

Trwają ostatnie poprawki remontowe w kamienicy nr 13 w Kętach. Do końca lutego ma być wszystko gotowe a na marzec zaplonowano wielkie otwarcie, podczas którego każdy mieszkaniec będzie mógł przyjść i zobaczyć ofertę tego miejsca, którego dyrektorem została Urszula Baczyńska - Śleziak.

Na projekt pn. „Zmiana sposobu użytkowania kamienicy przy Rynek 13 w Kętach poprzez nadanie jej społecznie użytecznych funkcji” gmina pozyskała 3,5 mln zł dotacji unijnej. Całość inwestycji to koszt 4,7 mln zł. Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Usługowo- Handlowe Henryk Jurczak Spółka Jawna z Porąbki.

Udaliśmy się z kamerą do środka kamienicy żeby zobaczyć jak to wszystko wygląda.

Kiedyś była tam restauracja "Rogowa", potem przez wiele lat budynek stał pusty i niszczał, a dziś co tam się znajduje?

Zobaczcie sami.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Ptak_Re, 17.02.2021 11:15

Kolejne miejsca pracy, kolejne wydatki, dla miast zero znaczenia. Infrastruktura, czystość, sprawna komunikacja to są rzeczy dla współczesnego świata kluczowe, szczególnie dla gospodarki. Sznur aut KOS i KWA jadących dzień w dzień na Bielsko, bo tutaj oprócz parków handlowych nie ma nic. Atrakcyjność miasta przenosi się na potencjalnych chętnych nowych mieszkańców i przedsiębiorców. A tu ani redukcji długów od 6 lat ani inwestycji uzasadniających brak spłaty tychże długów. Ale co tam ważne, że niektórych konta o parę set tysięcy wzrosły za tenże zmarnowany czas dla miasta. A i oczywiście politykiera pod tytułem walczymy ze wszystkim typowe dla PSLu. Wszyscy źli tylko nie my.

Ptak_Re, 17.02.2021 11:14

Dokładnie.

z Kęt, 17.02.2021 09:32

Prawdziwą kęcką INWESTYCJĄ , była ta realizowana przez Burmistrza Bąka, a dotyczyła przewiązki łączącej ulicę Sobieskiego z ulicą Świętokrzyską. Dzięki to której ta część miasta może się rozwijać urbanistycznie, co widać gołym okiem. A nie to co proponuje pan Klęczar, w ramach rewitalizacji kęckiego rynku ! Od kilku lat usilnie podejmowane są jakieś kosmetyczne kroki, żeby ożywić Rynek. Choćby wpompowano tam dziesiątki milionów złotych, ulokowano na nim setki klombów, a na wszystkich segmentach kamienic zainstalowano zdobienia świetlnie, nie przywróci się świetności tego miejsca. To miejsce już pozostanie tylko tłem w selfieku, umieszczonym następnie na Facebooku. Pod którym swe achy i ochy będę wypisywać wyznawcy. Polecam artykuł "Czas przestać żyć na kredyt" autorstwa Krzysztofa Jana Klęczara , zamieszczony o tutaj -> https://faktykety.pl/biuletyn/FK2.pdf Miłej lektury !