reklama

Jezioro Mucharskie jeszcze przed oczyszczaniem dna. Jak to wygląda? [VIDEO]

, MAGAZYN, Wiadomości, 14.03.2020 21:00, PG / WB
Zapora w Świnnej Porębie ma chronić okoliczne miejscowości i Kraków przed powodzią.
Jezioro Mucharskie jeszcze przed oczyszczaniem dna. Jak to wygląda? [VIDEO]

Niedawno zakończono prace zabezpieczające osuwiska nad Jeziorem Mucharskim w Świnnej Porębie i Ostałowej. Jak podały Wody Polskie w ramach prac na osuwisku Ostałowa Zagórska i Ostałowa Dąbrowska wykonano palisadę o długości około 490 m, składającą się z pali wchodzących w grunt na głębokość od 8,5 do 16,5 m każdy.

U podnóża palisady wykonano profilowanie nasypów o wysokości od 3-10 m, które obłożone zostały narzutem kamiennym, na wykonanie którego zużyto 16 630,40 m3 bloków kamiennych. W ramach zabezpieczenia osuwiska 1/21 Świnna Poręba wykonano palisady o łącznej długości około 430 m składającą się z pali o długości od 9 do 21 m.

Wykonanie zabezpieczeń ustabilizuje grunty na stokach i pozwoli na ochronę dróg, mostów, zabudowań oraz infrastruktury technicznej zlokalizowanej wokół Jeziora Mucharskiego. Koszt inwestycji wyniósł 24 mln zł.

To miejsce jednak czekają kolejne prace. Obecnie trwa napełnianie zbiornika wodą. Priorytetem jest oczyszczenie dna zbiornika z niewyciętych drzew, odpadów wielkogabarytowych itp.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy