reklama
reklama

Gotowy na rozwój? Kreuj swoją przyszłość w ZS nr 2 w Andrychowie

MAGAZYN, Wiadomości, 14.05.2023 13:00,
Artykuł promocyjny z ZS nr 2 w Andrychowie.
Gotowy na rozwój? Kreuj swoją przyszłość w ZS nr 2 w Andrychowie

W środę 5 kwietnia Zespół Szkół nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Andrychowie otworzył szeroko drzwi dla wszystkich ósmoklasistów, którzy chcieli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły. Dzień Otwarty cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży i był doskonałą okazją, żeby porozmawiać z obecnymi uczniami, kadrą nauczycielską i dyrektorem szkoły. Goście uczestniczyli również m.in. w pokazie mody, stylizacjach fryzur, pokazach sprzętu wykorzystywanego w branży logistycznej i handlowej.

Zespół Szkół nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Andrychowie to niewielka szkoła, która oferuje kształcenie w zawodach: technik handlowiec, technik logistyk, technik usług fryzjerskich i technik hotelarstwa.

ZS nr 2 rekrutuje również młodzież do branżowej szkoły I stopnia, jedynej bezpłatnej na terenie gminy Andrychów. Ósmoklasiści będą mogli wybrać swój przyszły zawód: stolarza, piekarza, kucharza, fryzjera, sprzedawcy i wiele innych.

Dodatkowym atutem szkoły jest nauka w systemie jednozmianowym.

Zespół Szkół nr 2 w Andrychowie jest wyposażony w nowoczesną bazę – interaktywne tablice multimedialne i mobilne pracownie komputerowe. Nauczyciele przedmiotów zawodowych korzystają z nowoczesnych pracowni: fryzjerskiej, hotelarskiej, handlowej i logistycznej. Na lekcjach informatyki są realizowane zagadnienia z programowania z użyciem robotów edukacyjnych. Szkoła jest nieustannie modernizowana. Dzięki wsparciu uzyskanemu z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa szkolna biblioteka zyskała kilkaset nowych książek.

W placówce panuje przyjazna atmosfera. To wyjątkowa szkoła, w której nauczyciele mają indywidualne podejście do każdego ucznia. Oprócz nauki jest też czas na rozwijanie swoich talentów, kompetencji społecznych czy kompetencji liderskich w ramach unijnego projektu Aktywni Młodzi, w którym uczestniczyło 43 uczniów z naszej szkoły, dzięki współpracy
z organizacją pozarządową - Związkiem Centralnym Dzieła Kolpinga w Polsce.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Andrychowie uczestniczą: w zagranicznych stażach, praktykach zawodowych w ramach projektu Erasmus, w wycieczkach i wyjazdach, startują w konkursach i olimpiadach zawodowych (odnosząc sukcesy), korzystają także z kursów realizowanych w ramach projektów unijnych.

Szkoła współpracuje z wieloma przedsiębiorstwami, uczelniami i organizacjami pozarządowymi. W ZS nr 2 działa również Wolontariat, który daje wiele satysfakcji i pozwala na zdobycie nowych umiejętności.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy