reklama

Dzieci dojeżdżają na basen komunikacją miejską bezpłatnie

, MAGAZYN, Wiadomości, 19.09.2019 18:45, PG
W tym roku szkolnym uczyć pływać się będą tylko klasy czwarte.
Dzieci dojeżdżają na basen komunikacją miejską bezpłatnie

Jak już pisaliśmy na nowym krytym basenie w Andrychowie ruszyła akcja bezpłatnych zajęć pływackich dla dzieci. Jako pierwsze bezpłatnych lekcji pływania, finansowanych z budżetu gminy korzystają klasy czwarte ze wszystkich szkół w gminie Andrychów.

Wynika to z tego, że są to najmniej liczne klasy i najłatwiej było tam dostosować szkolny plan lekcji do rozkładu jazdy autobusów miejskich, bo to właśnie komunikacją publiczną dzieci jeżdżą i wracają z pływalni bezpłatnie. I w tym roku szkolnym tak już pozostanie.

Jeśli gmina nawiąże współpracę z Polskim Związkiem Pływackim to być może w przyszłym roku szkolnym w bezpłatnych zajęciach będą mogły brać udział też klasy trzecie. Wtedy też będzie planowany jakiś alternatywny transport.

Jak przekazuje nam dyrektor MOSKiT Marcin Putyra docelowo nauka pływania będzie zaczynała się od klasy drugiej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy