reklama
reklama

Coraz trudniej dostać się do chorych w szpitalach

MAGAZYN, Wiadomości, 16.01.2023 12:15, eł

Grypa i inne infekcje wirusowe ciągle w natarciu.

Coraz trudniej dostać się do chorych w szpitalach

Całkowity zakaz odwiedzin w oświęcimskim szpitalu, ograniczenia w wadowickim – to wszystko efekty szalejących na naszym terenie infekcji wirusowych – grypy, COVID-19 i RSV. Coraz trudniej dostać się też do pacjentów w suskiej lecznicy.

Jak już pisaliśmy, Zespół Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu wprowadził w styczniu całkowity zakaz odwiedzin na wszystkich oddziałach szpitalnych. W Wadowicach podjęto mniej radykalne środki bezpieczeństwa. Do pacjentów przebywających w Szpitalu Powiatowym im. św. Jana Pawła II można przychodzić, ale wyłącznie pojedynczo. Przy łóżku chorego może przebywać tylko jedna osoba, koniecznie z maseczką zasłaniającą noc i usta. Oczywiście, nie może mieć ona żadnych objawów infekcji wirusowej.

Najwcześniej, ale jednocześnie najłagodniejsze ograniczenia wprowadził Zespół Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej. W grudniu objęto nimi tylko dwa oddziały szpitalne – pediatryczny oraz medycyny paliatywnej (ten drugi zlokalizowany jest w Makowie Podhalańskim). Ale ponieważ grypa i podobne infekcje wirusowe nie odpuszczają, teraz całkowicie wstrzymano odwiedziny na oddziale wewnętrznym, umiejscowionym w Suchej Beskidzkiej. Zakaz ma obowiązywać do odwołania.


Foto: Facebook/Szpital Sucha Beskidzka

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy