reklama
reklama

Co się dzieje w budynku obok kościoła w Andrychowie?

MAGAZYN, Wiadomości, 23.09.2021 15:35, red
Wybudowany kilka lat temu wielki budynek z 20 mieszkaniami praktycznie stoi pusty.
Co się dzieje w budynku obok kościoła w Andrychowie?

Kilka lat temu w sąsiedztwie kościoła św. Stanisława BiM na osiedlu w Andrychowie wybudowano wielki budynek, w którym znajduje się 20 mieszkań. Jest tam też kaplica, osobna część wspólna oraz sala rehabilitacyjna. Oficjalna nazwa to Dom Miłosierdzia dla Księży-Seniorów w Andrychowie. Inwestorem była diecezja bielsko-żywiecka.

Tyle, że - jak się okazuje - od lat budynek stoi praktycznie pusty. Obecnie mieszka w nim zaledwie jedna osoba. W sąsiedztwie trwają właśnie prace przy budowie okazałego ogrodu z alejkami.

Jakie plany ma diecezja względem tej nieruchomości?

Z Diecezji Bielsko-Żywieckiej otrzymaliśmy takie wyjaśnienia:
Każda diecezja ma obowiązek zatroszczyć się o księży, którzy po skończeniu pełnienia posługi przechodzą na emeryturę. W naszej diecezji służą temu dwa domy księży emerytów. Pierwszy wybudowany na początku istnienia diecezji w Bielsku-Białej i drugi wybudowany w Andrychowie.

Bielski dom księży emerytów jest w pełni zamieszkały, natomiast w domu w Andrychowie na ten moment zamieszkał jeden emeryt, co spowodowane jest zwiększoną w ostatnim czasie śmiertelnością księży (w okresie pandemii wirusa COVID-19 zmarło 28).

Od momentu otwarcia Dom w Andrychowie służy celom duszpasterskim diecezji (dni skupienia i rekolekcje dla różnych grup). Stopniowo Dom zyskuje także właściwe doposażenie i dostosowanie otoczenia do właściwego funkcjonowania.

foto: WB
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 23.09.2021 16:45

no ogród będzie okazały na pewno , owce do złupienia jeszcze są