reklama

Burmistrz doczekał się trzeciej córki!

, MAGAZYN, Wiadomości, 16.02.2018 19:00, PG
Burmistrz doczekał się trzeciej córki!

Burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar jest znany nie tylko ze swoich poczynań politycznych czy działalności w gminie, ale też z dużej aktywności w Internecie.

Ostatnio opublikował na swoim facebooku zdjęcie ze swoją nową – trzecią córką. - Wiele osób zastanawia się, kim jest urocza Młoda Dama ze zdjęcia. Dzisiejsza rozprawa sądowa pozwala mi wreszcie odpowiedzieć! Z wielką radością informuję, że od dziś oficjalnie mamy już trzy Córki. Witaj w Rodzinie, Magdalena. - napisał burmistrz.

Wielu naszych Czytelników i mieszkańców Kęt zainteresowała ta sprawa.

Wyjaśniamy o co chodzi.

Jak potwierdza nam burmistrz Krzysztof Klęczar, wraz z żoną postanowili zostać rodziną zastępczą dla 17-letniej Magdaleny. – Magda mieszka już z nami od grudnia i bardzo się polubiliśmy. Nie jest to jakaś forma dobroczynności, ale po prostu bardzo się lubimy z Magdą i traktujemy ją jak córkę. Dlatego zdecydowaliśmy się na taki krok. – dodaje burmistrz.

Magda wcześniej przebywała w placówce na terenie gminy Kęty.

Nie pozostaje nic innego jak brać z przykład z burmistrza. Gratulacje!

Rodzina zastępcza to forma opieki nad małoletnim dzieckiem, którego biologiczni rodzice są nieznani albo pozbawieni władzy rodzicielskiej lub, którym ją ograniczono. Nie można ustanowić rodziny zastępczej dla dziecka, którego przynajmniej jeden z rodziców ma pełnię władzy rodzicielskiej.

Zgodnie z art. 42 ust 1 ustawy o funkcję rodzica zastępczego lub prowadzenie rodzinnego domu dziecka mogą starać się osoby, które:

- dają rękojmię należytego sprawowania pieczy zastępczej;

- nie są i nie były (nigdy) pozbawione władzy rodzicielskiej, oraz władza rodzicielska nie jest im ograniczona ani zawieszona;

- wypełniają obowiązek alimentacyjny – w przypadku gdy taki obowiązek w stosunku do nich wynika z tytułu egzekucyjnego (wyroku sądu, ugody);

- nie są ograniczone w zdolności do czynności prawnych;

- są zdolne do sprawowania właściwej opieki nad dzieckiem, co zostało potwierdzone zaświadczeniami o braku przeciwwskazań zdrowotnych do pełnienia funkcji rodziny zastępczej lub prowadzenia rodzinnego domu dziecka, wystawionymi przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej;

- przebywają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;

- zapewnią odpowiednie warunki bytowe i mieszkaniowe umożliwiające dziecku zaspokajanie jego indywidualnych potrzeb, w tym:

a) rozwoju emocjonalnego, fizycznego i społecznego,

b) właściwej edukacji i rozwoju zainteresowań,

c) wypoczynku i organizacji czasu wolnego.

Pełnienie funkcji rodziny zastępczej niezawodowej i zawodowej oraz prowadzenie rodzinnego domu dziecka nie może być powierzone osobom, które były skazane prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe (art. 42 ust. 2 ustawy).
foto: facebook.com/krzysiek.kleczar.9.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Maniek, 19.02.2018 12:36

Walet a w zasadzie Wiesiek to taki Kęcki głąb kapuściany, który za dużo gazu wdycha w gazowni i mu bije. Może ty po cichu adoptujesz kogoś. A zapomniałem żeś ty stary kawaler i nawet psa byś zagłodził. I to nie komuch z PO tylko bity PISior a przynajmniej ramię ramię z nimi walczy żeby PiS rządził w Kętach. Głupek jakich mało. W Kętach znany też jako Mao.

berni, 17.02.2018 19:54

Walet, co taki troll ty może wiedzieć o darach serca? Coś ty jest sędzia sądu ostatecznego? Nie, jesteś zwykły hejcior. Zamknij się chłopie, popatrz do lustra i zrób sobie rachunek własnego sumienia, a nie rozliczaj innych.

igor102, 17.02.2018 19:39

może warto byłoby zadzwonić do Mam Newsa dlaczego to nagłośnili ??? np. u nas w Andrychowie burmistrz uwielbia flesze,prasę,internet...załatwiają mu nawet po rodzinie wywiady w tv ;-))) szacun dla burmistrza Kęt za przygarnięcie dziecka...mimo tego że jest z ZSL--u...

walet, 17.02.2018 19:23

@igor102 i reszta komentujących, zacnie jest pomagać innym anonimowo, bez poklasku, podziękowań, bez fleszy, prasy i internetu. W końcu podstawą dawania jest gest serca, ale to chyba za trudne dla was, by to zrozumieć.

igor102, 17.02.2018 18:27

ten walet to komuch z PO ....pewnie nie jest zachwycony gdy drugi komuch z PO nazywa go pisiorem ;-))) bawcie się dalej...potrzeba wam jeszcze łopatki i grabek do waszej zaszczanej piaskownicy ???

zandrychowa, 17.02.2018 18:11

Apel do kęckich pisiorów -odnoście się z szacunkiem do pana burmistrza z PSL,bo jak widać on potrafi działać a wy tylko jesteście tylko mocni w gębie

igor102, 17.02.2018 18:06

biedne,żałosne trolle ;-((( czemu kęckie nienawistne pajace sami nie zostaniecie rodziną zastępczą,czemu nie przygarniecie dzieci ??? ano dlatego że takim mendom jak wy nie oddaliby nawet psa ze schroniska ...burmistrz pochwalił się na Pejsbuku - nie wolno mu było ??? Szacun dla pana Klęczara ;-)))

berni, 17.02.2018 17:39

Jak widać po dwóch poniższych komentarzach, w Kętach można zostać zhejtowanym nawet za coś takiego! Co za nędza!!!

berni, 17.02.2018 17:32

Jak widać po dwóch poniższych komentarzach, w Kętach można zostać zhejtowanym nawet za coś takiego! Co za nędza!!!

walet, 17.02.2018 10:40

Niestety zapomnieliście napisać, że rodzinie zastępczej udziela się pomocy pieniężnej na częściowe pokrycie kosztów utrzymania każdego umieszczonego w niej dziecka. Pomocy finansowej udziela starosta właściwy ze względu na miejsce zamieszkania rodziny zastępczej sic!. Widać wybory za pasem nie ma to jak pijar i lans.

marek23321, 16.02.2018 23:25

Żenujące 500+ i znowu kasa, brawo . Ciekawe która to może za zięcia by się załapać. Troszkę pokory BURMISTRZU znam ludzi którzy dawali miłość dzieciom i nie ogłaszali tego publicznie.