reklama
reklama

Będą zmiany na przejeździe na Górnicy w Andrychowie? Chce tego radny

MAGAZYN, Wiadomości, 19.01.2024 19:14, red
W 2023 roku doszło tam do licznych kolizji i wypadków.
Będą zmiany na przejeździe na Górnicy w Andrychowie? Chce tego radny
Sprawą bezpieczeństwa na przejeździe kolejowym na Górnicy w Andrychowie zainteresował się ostatnio radny wojewódzki Rafał Stuglik. Skierował do marszałka województwa interpelację w której podkreśla, że w tym miejscu regularnie dochodzi do kolizji i wypadków.

Dlatego radny wnioskuje, aby Zakład Linii Kolejowych PKP PLK w trybie pilnym dokonał przekwalifikowania przejazdu kolejowego z kategorii D, czyli przejazdu niestrzeżonego, na kategorię C, czyli na przejazd strzeżony z pulsującymi światłami i sygnałami dźwiękowymi.

To - zdaniem radnego - powinno zwiększyć bezpieczeństwo w tym miejscu. Na razie radny nie otrzymał odpowiedzi na interpelację. Do tematu powrócimy.

Tak wygląda przejazd kat. C


foto: bezpieczny-przejazd.pl
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

lolzewsi, 14.02.2024 14:14

No spróbuj sie zatrzymać... Za tobą od razu klakson i światła, i lepiej nie słyszeć co jeszcze... Ale takich pseudo trzeba tępić jak komary.

optimal, 20.01.2024 09:38

Światła powinny być na każdym przejeździe, tym bardziej że dostęp do prądu mają zaledwie 5m nad sobą.

Jank Chanowski, 20.01.2024 02:47

krl13 Tam jest duży ruch przynajmniej się zwiększył od kiedy otwarto galerie, na każdym przejeździe wystarczy się zatrzymać mimo to stosuje szlabany. Wystarczy się zatrzymać a jednak dla co niektórych to zbyt wiele.

krl13, 19.01.2024 19:34

Zrozumiałbym sens takiej zmiany jakby tam był duży ruch a pociągi jeździły od 30km/h w górę, a tymczasem pociąg jedzie tam bardzo wolno (dojeżdża / odjeżdża ze stacji). Zmieńcie STOPy na bardziej jaskrawe i ewentualnie poprawcie widoczność (choć ta i tak jest niezła). Wystarczy się zatrzymać...