reklama
reklama

W Andrychowie Stanisław Soyka, a w Kętach Mietek Szcześniak, w Wadowicach - Wołyń

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 20.10.2016 16:00, PG
Zobaczcie co będzie się działo w ten weekend (21-23.10.) w regionie.
W Andrychowie Stanisław Soyka, a w Kętach Mietek Szcześniak, w Wadowicach - Wołyń

 

W piątek (21.10.) czterdzieste urodziny będzie obchodzić Towarzystwo Miłośników Andrychowa. Uroczystość rozpocznie się o godz. 15 w Pałacu Bobrowskich.

 

Natomiast w sobotę (22.10.) w Domu Kultury w Andrychowie Muzyczny Trip, w którym wystąpią Stanisław Soyka i BIG BAND MAŁOPOLSKI. Imprezę poprowadzi Rafał Brynadal.

 

Przez cały weekend w Kętach odbywać się będą Kęckie Spotkania Polonijne, w ramach których zaplanowano wystawy, przegląd filmowy, recital Mietka Szcześniaka, koncerty i Jarmark Świętojański.


 

22 października o godz. 18.00 Dom Kultury w Kętach zaprasza na recital Mietka Szcześniaka - polskiego piosenkarza, kompozytora i autora tekstów, laureata wielu nagród świata muzyki, który współpracował z wieloma formacjami, od wielu lat jest także związany z nurtem muzyki chrześcijańskiej.

 

 

20 października w Domu Kultury w Kętach odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa i rzeźby Eugeniusza Molskiego pt.: Podróże z aniołem. Wystawa prezentowana będzie w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Religijnej Psallite Deo w galerii dolnej Domu Kultury w Kętach do 9 listopada.

 

23 października o godz. 13.15 na kęckim Rynku rozpocznie się Jarmark Świętojański, który poprzedzony będzie sumą odpustową ku czci patrona miasta - św. Jana Kantego odprawioną w kościele pw. św. św. Małgorzaty i Katarzyny o godz. 12.00.

 

 

 

W dniach 20-23 października w Domu Kultury w Kętach w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Religijnej Psallite Deo odbędzie się przegląd filmów o tematyce wiary i duchowości - Oikumene. Zaprezentowane zostaną filmy: Apostoł - 20.10., godz. 18.30, Bóg w Krakowie - 22.10., godz. 16.30, Sprawiedliwy - 23.10., godz. 18.00. Cena biletu na pojedynczy film - 10 zł, cena karnetu na 3 filmy - 15 zł.  


Repertuar Kina Centrum w Wadowicach:

BOCIANY

Bociany przynoszą dzieci... A przynajmniej tak było kiedyś. Teraz bowiem zajmują się dostarczaniem przesyłek dla światowego giganta sprzedaży internetowej Cornerstore.com. Junior to najlepszy kurier w firmie, który na dodatek spodziewa się awansu. Przypadkowo jednak uruchamia Maszynę Produkującą Dzieci. W efekcie na świat zupełnie bezprawnie przychodzi śliczna dziewczynka. Junior nie ma wyjścia — musi podrzucić komuś ten kłopotliwy prezent, zanim szef się zorientuje. Wraz z Tulip, jedyną dziewczyną na Bocianiej Górze, wyrusza na pierwszą w życiu misję „narodziny”. Szalona podróż może sprawić, że powiększy się niejedna rodzina, a bociany odzyskają właściwą rolę w świecie.

animacja, komedia, prod. USA, scen, i reż. Nicholas Stoller, Doug Sweetland, czas 99 min. b.o.

bilety: 3D - 16 zł ulgowy, 19 zł normalny

21 października, godz. 17:00 (3D) 

22 października, godz. 16:00 (3D) 

23 października, godz. 16:00 (3D)

 

 

WOŁYŃ

„Wołyń” to pierwszy film poruszający dotychczas przemilczany w polskim kinie temat tragicznych wydarzeń na Wołyniu w latach 1943–1944. Jest lato 1939 roku. Zosia to piękna, młoda Polka, bezgranicznie zakochana w Ukraińcu Petro. Ich wielka miłość zostaje wystawiona na próbę, gdy ojciec dziewczyny postanawia wydać ją za majętnego wdowca, Skibę. Zaraz po ślubie zrozpaczona Zosia zostaje sama z dziećmi męża powołanego na front. Tymczasem między mieszkającymi obok siebie Polakami, Ukraińcami i Żydami dochodzi do coraz liczniejszych aktów przemocy. 

historyczny, wojenny, prod. Polska, scen. i reż. Wojciech Smarzowski, wyk. Arkadiusz Jakubik, Jacek Braciak, Iza Kuna, Michalina Łabacz, Lech Dyblik, czas 115 min. od 15 l.

bilety: 13 zł ulgowy, 16 zł normalny

21 października, godz. 19:00

 

22 października, godz. 18:00

23 października, godz. 18:00


 

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy