reklama
reklama

Pierwszy książkomat w regionie już działa

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 15.12.2021 15:30, INFORMACJA PRASOWA
Do czego służy książkomat?
Pierwszy książkomat w regionie już działa
Od środy (15.12) można wypożyczać i zwracać książki oraz audiobooki z Wadowickiej Biblioteki przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, również w weekendy i święta.

- Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych czytelników w dniu dzisiejszym (15.12) oddaliśmy do Waszej dyspozycji pierwszy na terenie powiatu i jeden z niewielu w Małopolsce KSIĄŻKOMAT, w którym można odbierać uprzednio zarezerwowane pozycje oraz zwracać wypożyczone materiały 24 godziny na dobę. Odbioru rezerwacji trzeba dokonać do 3 dni roboczych. Opcja dotyczy wyłącznie książek znajdujących się w Bibliotece Głównej przy ul. Legionów 1 - książkomat nie obsługuje zbiorów z bibliotecznych filii)

- informuje Wadowicka Biblioteka Publiczna.

Książkomat znajduje się przy wejściu do Biblioteki Głównej (ul. Legionów 1). Wyposażony jest w 42 zamykane skrytki oraz ekran dotykowy.

To urządzenie samoobsługowe, które działa jak popularne paczkomaty. Wystarczy zamówić książkę lub audiobook przez katalog biblioteczny online i wybrać opcję odbioru „w książkomacie” (opcja dotyczy tylko książek znajdujących się w Bibliotece Głównej przy ul. Legionów 1 – książkomat nie obsługuje zbiorów z bibliotecznych filii!!). Gdy zamawiane pozycje zostaną umieszczone w książkomacie Czytelnik otrzyma powiadomienie e-mail. Książki można też zamówić telefonicznie u dyżurującego bibliotekarza i odebrać je w dowolnym czasie. Należy jednak pamiętać, że odbioru rezerwacji trzeba dokonać do 3 dni roboczych!

Korzystanie z książkomatu jest bardzo proste! Do odebrania lub zwrotu książek potrzebna jest jedynie karta biblioteczna, którą należy zbliżyć do czytnika. Po weryfikacji Czytelnika skrytka otworzy się automatycznie, umożliwiając odbiór wypożyczonych pozycji. Przy zamówieniu większej ilości książek należy zwrócić uwagę na komunikaty wyświetlane na ekranie, które mogą sugerować otwarcie innych skrytek.


źródło: Wadowicka Biblioteka Publiczna
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy