reklama

Kino Centrum zaprasza na przegląd filmów górskich

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 14.02.2023 09:18, INFORMACJA PRASOWA
Coroczne święto miłośników gór w Wadowicach!
Kino Centrum zaprasza na przegląd filmów górskich

Już po raz trzynasty Wadowickie Centrum Kultury zaprasza publiczność na Przegląd Filmów Górskich, którego gośćmi specjalnymi będą: Barbara Prymakowska – zwana najszybszą babcią śwata, Gilberto Merlante - instruktor wspinaczki wysokogórskiej i lodospadowej Włoskiego Klubu Alpejskiego, Oswald Rodrigo Pereira - filmowiec, himalaista i biegacz górski, Maciej Pietrowicz „Himalaya Stand Up” - inicjator projektu „Jelczem w Himalaje” oraz autor książki „Śladami Uczestników Pierwszej Jeleniogórskiej Wyprawy w Himalaje” oraz Monika Witkowska – druga Polka po Wandzie Rutkiwicz, która zdobyła K2, zdobywczyni 4 ośmiotysięczników oraz Korony Ziemi.

W trakcie Przeglądu zaprezentowane zostaną specjalnie wyselekcjonowane, nagrodzone i wyróżnione filmy o tematyce górskiej. Podczas kilkugodzinnego maratonu każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie obrazów dla miłośników gór wysokich, sportów ekstremalnych, wspinaczki oraz zapierających dech w piersiach widoków. To spotkanie połączy pasjonatów, amatorów, fanatyków, aktywnych turystów, sportowców, wspinaczy i tych biernych widzów, lubiących przebywać wśród natury.

Nowością tegorocznego przeglądu jest nocny rajd Na Potrójną wspólnie z Watahą PsieEgo oraz Wichrami Beskidu, który odbędzie się w piątek 24 lutego br. Startujemy o godz. 19:30 z Kocierza! Liczba miejsc jest ograniczona i wymagane są zapisy poprzez wck.wadowice.pl

W programie znajdą się również warsztaty, prezentacje sprzętu outdoorowego sponsorów oraz konkursy z cennymi nagrodami. Gościć będziemy Fundację Bezpieczny Kazbek, a ratownicy opowiedzą o swojej pracy i przeprowadzą warsztaty dotyczące przygotowań do wypraw w góry wysokie. Zawita do nas również jelcz wyprawowy Himalaya Expediton i Fundacja „Pietrowicz Śladami Uczestników”. Tym samym przypomnimy złotą erę polskiego himalaizmu.

Szczegółowy program dostępny na wck.wadowice.pl

Bilety na wydarzenie w cenach: sobota – 50 zł, niedziela - 50 zł oraz karnety na dwa dni festiwalu w cenie 80 zł dostępne w sekretariacie WCK, kasie kina Centrum oraz online poprzez stronę wck.wadowice.pl.

Przedsmakiem Przeglądu Filmów Górskich i gratką dla miłośników podróży będzie lutowe spotkanie w Klubie Podróżnika z Piotrem Śliwińskim, który 12 razy okrążył świat i zdobył 8 szczytów Korony Ziemi w tym Mt. Everest! Spotkanie odbędzie się 16 lutego o godz. 18:00 w Sali kameralnej WCK, wstęp wolny!

Organizator: Wadowickie Centrum Kultury

Współorganizator: Gmina Wadowice

Obsługa gastronomiczna: Galicjanka

źródło: WCK

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy