Zmiana planu na Górnicy. Zamiast zakładu będzie duży obiekt handlowy

, Gospodarka, Wiadomości, 02.05.2016 14:15, (red)
W Andrychowie trwają konsultacje nad zmianą planu zagospodarowania przestrzennego, które dadzą furtkę do powstania handlowego giganta.
Zmiana planu na Górnicy. Zamiast zakładu będzie duży obiekt handlowy

W grudniu zeszłego roku andrychowscy radni podjęli uchwałę o rozpoczęciu procedur w sprawie zmiany planu zagospodarowania przestrzennego w Andrychowie.

 

Chodzi o teren położony na Górnicy w Andrychowie, gdzie niegdyś miał powstać zakład płytek ceramicznych. 

 

To już się dzieje. Na stronie urzędu niedawno ukazało się ogłoszenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmian. Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu rozwiązaniami odbędzie się w 10 maja o godzinie 15 w andrychowskim magistracie.

 

Jakie zmiany brane są pod uwagę? Chodzi o zmianę przyznaczenie tej potężnej działki z przemysłowej na zabudowę usługową, która umożliwi powstanie obiektów  handlu detalicznego o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2.

 

W projekcie dokumentu zaznaczono, że „realizacja obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2 (...)winna być powiązana z przebudową skrzyżowania drogi krajowej nr 52 z drogą powiatową nr 1743K (ul. Biała Droga) na warunkach ustalonych przez zarządcę drogi oraz z realizacją włączenia do drogi krajowej nr 52 wyznaczonej w planie drogi „A5/2.1KDZ” na warunkach ustalonych przez zarządcę drogi”

 

Na razie nie wiadomo, co konkretnie ma powstać na Górnicy. Już w grudniu pojawiły się jednak informacje, że będzie to wielka galeria handlowa. Kiedy? Na razie prowadzone są procedury zmierzające do dokonania zmian w planie, bez których żadna galeria nie będzie mogła powstać. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku uchwałę zatwierdzającą zmiany podejmie Rada Miejska. A później... droga wolna do budowy.Dodajmy, że w tym rejonie miasta w najbliższych latach dojdzie także do innych zmian. W sąsiedztwie, przy ul. Przemysłowej powołana została strefa ekonomiczna. Ma w niej powstać kilka zakładów pracy.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomasznasz, 09.05.2016 05:50

co do prymitywnej propagandy klakierów żakolandii. Siostra prowadzi dziecko do szkoły chodnikiem wybudowanym za Pietrasa, jak pada wozi drogą wyremontowaną za pietrasa. Przy szkole powstała hala wybudowana za Pietrasa. Ja wożę dziecko drogą wybudowaną za Pietrasa, do szkoły przy której hala zaprojektowana została za Pietrasa a dokończona za Żaka. Co różni czas rządów tych panów. Za żaka mamy prymitywną propagandę która myśli że mieszkańcy mają zanik pamięci. Do tego przy każdych 100 metrach remontu teraz pieją z zachwytu. Jakby to nie był obowiązek burmistrza jakby burmistrz nie brał 13 czy 14 tysięcy na miesiąc.

abcabc, 09.05.2016 05:20

mamy maj 2016,półtora roku po wyborach od wyborów wydano już kilkadziesiąt milionów zł na inwestycje w gminie Andrychów.gmina zmienia się,cały czas odrabiane są zapóźnienia pozostałe po poprzednich burmistrza.prace idą pełną parą -wystarczy wyjść z domu i przejść się,przejechać się po gminie .budowane są drogi, chodniki, wkróce ruszy strefa gospodarcza a tymczasem internetowa opozycja nadal operuje zgranymi kartami z kampani wyborczej z 2010 roku, te same bluzgi te same kłamstwa i pomówienia podsumowując; psy szczekają a ku zadowoleniu mieszkańców karawana z inwestycjami jedzie dalej różne krzyśki, janki,zbyszki, maćki i inni - dajcie sobie spokój - to i tak wam nie pomoże

AntyPIS, 08.05.2016 22:49

Najwazniejsze, że żakogród dalej wierzy w naszego celebryte :) Nic się nie bójcie, tuż przed wyborami temat pogotowia i ronda powróci :) A gdy żak poczuje oddech kontr kandydatów na plecach to i jakiś "wielki sukces" się pojawi :) Póki co mamy bylejakość i sprawy sądowe a na stanowiskach publicznych ludzi widniejących w archiwach SB. Tez bym się na ich miejscu obawiał czy ktoś nie wyciągnie starych czasów na wierzch :-)

martin, 08.05.2016 21:40

bardzo bym chciał żeby powstała strefa i żeby inne plany spełniły się ale w 2010 roku uwierzyłem jak pan Żak mówił o powrocie pogotowia całodobowego i rondzie turbinowym i innych rzeczach dzisiaj nie ma tego o czym mówił jest za to cisza jakby nie było tego co obiecywał. tzw. klakierów zakolandii proszę - skończcie z prymitywną propagandą i weźmie się do uczciwej pracy.

xpek, 08.05.2016 19:58

dzięki temu będzie taniej a obok mają powstać zakłady

gier228, 04.05.2016 20:22

Komentarz usunięty przez autora.

xpek, 04.05.2016 11:14

jest grupa osób w Andrychowie które wszystko dla zasady krytykuje co związane jest z burmistrzem żakiem. pamiętam jakie pomyje wylewali jak kilka lat temu planowano strefę i co? Za rok za dwa pobudują się tam zakłady pracy ciekawe czy ci krytycy przeproszą za swoją postawę. strefa w Zatorze powstawała przez 10 lat, a wAndrychowie pierwsze efekty będą dużo szybciej

rafi, 03.05.2016 18:56

Komentarz usunięty przez autora.

rafi, 03.05.2016 18:52

Komentarz usunięty przez autora.

martin, 03.05.2016 17:50

co do galerii w centrum to zgadzam się że tylko tzw. klakierzy zakolandii moga być takimi hipokrytami że za to samo pietrasa niszczyli a żaka chwalą.

martin, 03.05.2016 17:49

To i tak zeszło na politykę więc przypomnę fakty: pan Pietras drugą kadencję burmistrzowiania wygrał w I turze mimo że miał 4 czy 5 konkurentów. pan Żak drugą kadencję wygrał dopiero w II turze mimo że miał tylko 2 konkurentów. czyli po I kadencji mieszkańcy pana Żaka ocenili gorzej niż pana Pietrasa. PROPAGANDA "zalkolandii" nijak nie ma się do tego jak oceniają wyborcy.

kaczor, 03.05.2016 17:46

najbardziej lubię tych propagandzistów zakolandii którzy pouczają innych że ciągle o polityce po czym sami tylko o polityce i swoich obsesjach:)

rafi, 03.05.2016 16:08

Komentarz usunięty przez autora.

repart, 03.05.2016 09:01

Z cyklu: Mówił ...do obrazu: Niech lepiej władze gminne zawczasu myślą gdzie zlokalizować nowy cmentarz bo idę o zakład że ten przy Beskidzkiej zapełni się na 100 procent przed upływem obecnej kadencji władz samorządowych! Taka jest prognoza umieralności w gminie i nie wszyscy wyemigrują. Wspomnicie te słowa najdalej w 2020!

...komentator..., 02.05.2016 19:39

@corleone Przecież ja nie mówie, że nie ma innych kandydatów, że ma wygrać albo Pietras albo Żak. Proszę Cię zacznij czytać moje wypowiedzi ze zrozumieniem. Ja nie mam nic przeciwko całkiem nowemu burmistrzowi, młodemu, wykształconemu, ze świeżą głową na karku, potrafiącego zarządzać ludźmi itd. Jeżeli jednak wygrałby Pietras lub Żak to wcale nie miałbym też nic przeciwko. Zobaczymy kto w ogóle będzie kandydował oprócz Żaka i Pietrasa. Jeśli trafi się ktoś wartościowy to nie zawaham się na niego zagłosować.

corleone, 02.05.2016 19:24

komentator litości to my to już innych kandydatur nie mamy w tym mieście tylko nieśmiertelny Pietras i wiecznie uśmiechnięty Żak? świat poszedł do przodu a my dalej będziemy tkwili w tej psycho - wojence między rozżalonym po utracie posady prawie już emerytowanym nauczycielem a wiecznie niedowartościowanym i wietrzącym wszędzie piertasowe spiski byłym agentem PZjU .. Najwyższa pora to przerwać i wprowadzić to miasto w XXI wiek a burmistrzem powinna zostać świeża głowa która będzie rozumieć obecne potrzeby mieszkańców a nie goście dla których priorytetem są seniorskie rady miejskie lub wycieczki do zaprzyjaźnionych miast partnerskich w całej europie.

ranyjulek, 02.05.2016 19:12

po pierwsze to co robią klakierzy zakolandii w sprawie marketów to Himalaje hipokryzji. po drugie fakt - ludzie mają dość wulgarnej propagandy klakierów zakolandii i ich podszywania się pod obiektywnych obywateli. ich wielkiej aktywności w godzinach kiedy normalnie pracuje się nie chce nawet komentować. wiadomo o co chodzi i za co biorą kasę. po trzecie co do opowiastek o traktowaniu ludzi przez naszych burmistrzów to polecam rozmowę z pania jaka została zwolniona z ops w ubiegłym roku. to odważna kobieta nie dała i pewno nie da się zastraszyć nikomu. mówi jasno między innymi o tym jak została potraktowana przez Żaka.

corleone, 02.05.2016 19:11

fragment czatu z kandydatem na Burmistrza z przed 6 lat. Pytania na czasie? odpowiedź ponad czasowa. Jak to jest z tym publikowaniem? i jak to wygląda na dzień dzisiejszy. Czy przyszły Burmistrz opublikuje ile kosztowały wyjazdy delegacji do miast partnerskich i czy przypadkiem nie było to na koszt podatnika, a jeżeli tak, to jakie zamierza wyciągnąć konsekwencje. Czy zerwie natychmiast te niczemu niesłużące i kosztowne partnerstwa! Uważam, że wszelkiego typu wydatki ze strony Urzędu Miasta muszą być jawne. Partnerstwo może przynosić korzyści mieszkańcom gminy pod warunkiem, że ma się pomysł na wykorzystanie tych kontaktów. Nie powinny to być wycieczki wąskiej grupy ”uprzywilejowanych”. Powinny to być wymiany organizacji społecznych, młodzieży, sportowców, szukanie płaszczyzn współpracy pomiędzy prowadzącymi działalność gospodarczą (np. kooperacja) oraz wymiana doświadczeń i rozwiązań, które można wdrożyć w naszej gminie.

...komentator..., 02.05.2016 19:04

@corleone Bardzo się mylisz co do mojej osoby. Po pierwsze, potrafię docenić to, co zrobił także Pietras Po drugie, musisz mi uwierzyć na słowo, że nie jestem żadnym opłaconym klakierem żakolandii, w ogóle nie miałem i nigdy nie będę miał nic wspólnego z polityką. Wyraziłem tylko swoje zdanie o Żaku, gdyby była okazja to wyraziłbym także swoje zdanie o Pietrasie. Każdy zrobił coś dobrego, każdy popełnił też błędy. Nie jestem jakimś wielkim zwolennikiem jednego czy drugiego, ale potrafie obiektywnie się wypowiedzieć, nawet, jeśli miałbym to zrobić w stosunku do swojego wroga. I właśnie dlatego nie jestem żadnym klakierem i nie mam z tym nic wspólnego. Chcecie, to opluwajcie się dalej, ale i tak wszystko rozstrzygnie się przy urnie, a ludzie będą kierować się zdrowym rozsądkiem. Kto wygra? Nie wiem. Jeśli wygra Żak - ok. Jeśli wygra Pietras - ok. Jeśli wygra ktoś inny - ok. I tak wszystkich ocenią wyborcy na koniec kadencji. Amen.

krisu78, 02.05.2016 18:54

A. plan zagospodarowania który jak to pisze klakier zakolandii pozwalał na budowe marketów w centrum powstawał kiedy za pracę wydziałów urzędu zajmujących sie takimi rzeczami odpowiadał bliski współpracownik Żaka. Wiadomo to bo nawet Żak oględnie to przyznawał. B. Jak pokazuje artykuł plany można zmieniać. PS. Zwykli mieszkańcy "mają też dość kiedy opłacani klakierzy zakolandii podszywają się pod "zwykłych obiektywnych" mieszkańców. Bo zwykli mieszkańcy potrafią docenić to co zrobiło się za pietrasa i to co za żaka. Ale wiedzą też że ani drugi łaski nie robi zwłaszcza jak widzą jaką pensje brał jeden i bierze drugi." Prawda.

mark7, 02.05.2016 18:53

Poprzednik obecnego burmistrza , a w ocenie wielu przyszły burmistrz niejaki Pietras,to postać o której chce coś napisać. Zacznę po kolei. Pewnego pięknego popołudnia po odprawie paszportowej i odprawie bezpieczeństwa ,zająłem miejsce w samolocie ,na trasie Eindhoven- Katowice. Zapowiadał się normalny lot, niczym nie różniący się od poprzednich. Z małym wyjątkiem. W tym samym rzędzie ,ale po drugiej stronie samolotu zasiadła delegacja andrychowskich działaczy samorządowych z burmistrzem Pietrasem na czele. Po udanym starcie i po odpięciu pasów bezpieczeństwa, atmosfera w samolocie się rozluźniła. Personel podaje napoje i kanapki ,według życzeń pasażerów. Po chwili zauważyłem podniosły nastrój naszych włodarzy. Zacząłem ich obserwować Okazało się ,że panowie raczą się ostro alkoholem ,który przemycili pod pachą. Trwało by to pewnie w dalszym ciągu,ale zagadnąłem do Pietrasa ,jak pamiętam pytaniem ,czy czasem nie mam przyjemności podróżować ze swoim burmistrzem. Potwierdził ,i widziałem ,że robi to bardzo niechętnie. Po krótkiej chwili zabronił swym towarzyszom podróży chlać. Po następnej chwili rozpoczął wykład na temat kultury picia , dobrego wychowania ,a szczególnie skupił się na problemach alkoholowych. Widać było ,że było mu bardzo głupio .Jego reakcja była nerwowa ,chaotyczna i nieracjonalna. Wtedy właśnie odkryłem prawdziwy charakter i mentalność Pietrasa. Takie zachowanie dla mnie jest naganne. Nie mniej jednak może się zdarzyć każdemu ,który się zapomni ,lub próbuje odreagować napięcie. Nie rozumiem formy obrony i jej sposobu. Pietras potraktował mnie i moją rodzinę jak idiotów ,lub mało rozgarniętych uczniaków ,z którymi miał do czynienia przez lata swojej pracy na wsi. Do dziś ten epizod pozostawił w mej pamięci wstyd i zażenowanie. Andrychowscy włodarze za nasze pieniądze szukają w Europie przyjaciół zachowując się jak pastuchy. Te wspomnienia dedykuję zwolennikom Pana Jana Pietrasa , człowieka o wysokiej kulturze i nienagannych manierach.

martinez, 02.05.2016 18:43

w sprawie galerii to na przykład aldi w centrum miasta otworzyli za żaka tradycyjne plucie jadem po pietrasie jak za żaka jest tak samo pokazuje jaka jest mentalność klakierów zakolandii. kolejna galeria na górnicy - myślę że mały biznes podziękuje żakowi.

martinez, 02.05.2016 18:40

corleone ma rację. zresztą ludzie z obozu Żaka coraz głośniej mówią że to powoli koniec. Zwykli mieszkańcy to samo. Mają dość tego że jak sukces to Żak, jak porażka to winni wszyscy inni. Mają dość planów i obietnic które nie zostają spełnione. Dodatkowo mają dość opluwania przez klakierów zakolandii każdego kto nie składa hołdów Żakowi, mają dość chamskiej propagandy szczególnie gdy uprawiana jest ona w godzinach kiedy powinno zajmować się pracą. Mają też dość kiedy opłacani klakierzy zakolandii podszywają się pod "zwykłych obiektywnych" mieszkańców. Bo zwykli mieszkańcy potrafią docenić to co zrobiło się za pietrasa i to co za żaka. Ale wiedzą też że ani drugi łaski nie robi zwłaszcza jak widzą jaką pensje brał jeden i bierze drugi.

corleone, 02.05.2016 18:09

On je przegra z samym sobą i jest na najlepszej drodze. Powtóreczka z ,,zachowań'' i bufonady poprzednika godna podziwu. A w sytuacjach podbramkowych trudnych i wymagających trzymania emocji na wodzy śle swojego zastępcę. W kampanii natomiast za 2,5 roku będzie już trzeba samemu odpierać różnego rodzaju zarzuty . I w tedy nawet przysłowiowy straszak Pietras Burmistrzem PAMIĘTACIE!!! nie pomoże bo Andrychów poszedł mocno do przodu i ludzie tu co raz bardziej światlejsi. Kolejny raz na ""Marzenia"""nabrać się nie dadzą!!!

...komentator..., 02.05.2016 17:45

Jak zwykle wojna na słowa między zwolennikami Żaka i jego przeciwnikami. Prawda jest jednak taka, że na ten moment Tomasz Żak nie ma z kim przegrać wyborów. Pokazały to także poprzednie wybory. Zrozumcie w końcu, że plucie na Żaka na tym portalu nic wam nie da. Rozmawiam z wieloma ludźmi, znajomymi niemal codziennie na ulicach i wszyscy widzą jak zmienia się Andrychów i ile inwestycji jest wykonywanych za jego kadencji. Prawdopodobnie już teraz Żak ma wygraną w kieszeni, bo niby z kim miałby przegrać, że zadam takie retoryczne pytanie? Oczywiście nie jestem żadnym "klakierem żakolandii" czy jak to się tam nazywa. Jestem obiektywnym mieszkańcem i obserwatorem i widzę to, co widzi dużo innych mieszkańców. Tak więc dajcie sobie siana już.

tomekx, 02.05.2016 16:52

Jak sklep wg PISu to jest inwestycja to ja się cieszę że Pietras już nie rządzi a Żak zabrał się za realne inwestycje - drogi,chodniki itp itd

AntyPIS, 02.05.2016 16:45

żakogród po prostu nie potrafi spojrzeć na fakty obiektywnie :) każda inwestycja realizowana przez żakokalndie po przegranej Pietrasa, była zapoczątkowana właśnie przez Pietrasa :) Jestem w stanie wymienić na palcach jednej ręki realne inwestycje żaka a zostaną jeszcze z 3 palce :)

abcabc, 02.05.2016 16:13

markety wcentrum (biedronka,Aldi, kaufland, galeria) powstały ponieważ plan zagospodarowania uchwalony w kadencji pietrasa zezwalał na takie lokalizacje

tomasznasz, 02.05.2016 15:59

jeśli np aldi powstało za żaka w centrum to według miary klakierów zakolandii również żak miał "głupi i szkodliwy pomysł". Strzał w kolano prymitywnej propagandy Co do galerii na Górnicy czy powstanie czy nie to odrębny temat ale to że ci sami ludzie którzy pluli po Pietrasie za to samo wychwalają Żaka pokazuje kim są klakierzy zakolandii. No ale biorą za to tyle że można ich trochę zrozumieć. Kłamstwa i plucie popłaca klakierom zakolandii. Do czasu.

tomasznasz, 02.05.2016 15:58

co do prymitywnej propagandy klakierów żakolandii. Siostra prowadzi dziecko do szkoły chodnikiem wybudowanym za Pietrasa, jak pada wozi drogą wyremontowaną za pietrasa. Przy szkole powstała hala wybudowana za Pietrasa. Ja wożę dziecko drogą wybudowaną za Pietrasa, do szkoły przy której hala zaprojektowana została za Pietrasa a dokończona za Żaka. Co różni czas rządów tych panów. Za żaka mamy prymitywną propagandę która myśli że mieszkańcy mają zanik pamięci. Do tego przy każdych 100 metrach remontu pieją z zachwytu. Jakby to nie był obowiązek burmistrza jakby burmistrz nie brał 13 czy 14 tysięcy na miesiąc.

abcabc, 02.05.2016 15:49

tak dokładnie ludzie mieli rację krytykując Pietrasa za lokalizacje galeri w centrum bo to był głupi i szkodliwy pomysł.takie sklepy powinny powstawać poza centrum

kaczor, 02.05.2016 15:45

pamiętajcie jak "klakierzy zakolandii" niszczyli pietrasa za zgodę na budowę galerii. jak gadali że niszczy rodzimy biznes O ile pamięć mnie nie myli od 2011 roku kiedy rządzi pan Żak w Andrychowie jest aldi i teraz jeszcze to.

abcabc, 02.05.2016 15:45

dzięki burmistrzowi ta gmina podnosi się wreszcie z cywilizacyjnej zamaści ale pewnie lepiej nic nie robić i wszędzie doszukiwać się spisków

Jarek, 02.05.2016 15:10

Pewnie chcą podnieść cenę działki i tyle w temacie! takaaa galeria w Andrychowie

jozef, 02.05.2016 13:53

Tak, oczywiście, Rada Miejska przegłosuje ! Kolejne centrum handlowe !. A centrum Andrychowa opustoszeje całkowicie. Ale kogo to interesuje? Burmistrza i viceburmistrza, "rdzennych" andrychowian?