reklama

Wkrótce koniec bezpłatnego parkowania w centrum miasta

, Gospodarka, Wiadomości, 15.01.2016 10:30, (red)
Obecnie parkingi w centrum Wadowic są bezpłatne, ale wkrótce to się skończy.
Wkrótce koniec bezpłatnego parkowania w centrum miasta

W ostatnich miesiącach z wadowickimi parkigami jest spory problem. Wyłoniony w przetargu dzierżawca zrezygnował nagle z prowadzenia tej działalności. Na razie więc parkingi na placu Kościuszki czy przy ul. Trybuunalskiej, ku uciesze kierowców, są bezpłatne. Gmina na nich nie zarabia.

 

Burmistrz Wadowic Mateusz Kinowski poinformował na swojej stronie internetowej, że na razie nie zostanie ogłoszony nowy przetarg mający wyłonić nowego dzieżawcę parkingów. Ale wkrótce opłaty będą znowu pobierane. Docelowo zainstalowane zostaną tam specjalne bramki.

 

- Co do parkingów, najprawdopodobniej ponownie umieścimy na nich naszych pracowników i będziemy pobierać opłaty, a po Dniach Młodzieży przeprowadzimy ich automatyzację (musimy na to uzbierać środki). W obecnych warunkach nie chcę ryzykować kolejnego przetargu i szarpania się z nierzetelnymi dzierżawcami i niekumatymi radnymi  - informuje wadowicki burmistrz na stronie burmistrzklinowski.pl

 

Jednocześnie zaprzecza pojawiającym się w Wadowicach informacjom, jakoby gmina traciła duże pieniądze na całym parkingowym biznesie. Zdaniem burmistrza – jest wręcz przecwiwnie.

 

- W niecały rok (od kwietnia!) parking ten zarobił dla Gminy wielokrotnie więcej, niż przez kolejne lata burmistrzowania Ewy Filipiak razem wzięte! - przekonuje M. Klinowski.

 

Mowa tutaj o kwocie 450 tys. zł, z tym że część tej kwoty jest w egzekucji. Gmina zamierza ściągnąć zaległe czynsze od byłych już dzierżawców.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy