Uwaga na podejrzane pisma! Można łatwo stracić 490 zł

, Gospodarka, Wiadomości, 10.02.2018 13:00, red
Oszuści znowu w natarciu.
Uwaga na podejrzane pisma! Można łatwo stracić 490 zł

Od wielu lat mnożą się jednak różne oszukańcze firmy (zwykle działają tylko krótki czas), które próbują naciągnąć przedsiębiorców na różne opłaty. Zasypują ich więc pismami, z żądaniami zapłaty. Zwykle używają nazw podobnych do tych urzędowych (tak też było w tym przypadku), zwykle też listy kierowane do przedsiębiorców przypominają pisma urzędowe.

Tym razem przedsiębiorcy m.in. z Andrychowa otrzymują pismo z Krajowego Rejestru Firm w Warszawy, informujące możliwości wpisania firmy do tego rejestru, za co należy się 490 zł. Pismo nosi znamiona pisma oficjalnego: na kopercie znajduje się czerwona pieczątka na kopercie, jest podpis na czerwonym jakby urzędowym stemplu.

Kto się nie zorientuje i pomyśli, że "to z urzędu" - zapłaci. I o to właśnie chodzi oszustom. Ważne jest, aby w momencie otrzymania takiego listu, nie tylko nie płacić, ale zalecane jest również zgłoszenie tego faktu policji.

Pytanie, skąd naciągacze mają dane nowego przedsiębiorcy? To – okazuje się - nie jest żaden problem. Takie dane można je łatwo znaleźć w internecie. Są ogólnodostępne, między innymi na ministerialnej stronie www.firma.gov.pl.

Oszuści „łapią” więc adresy przedsiębiorców i liczą, że ci dadzą się nabrać i wykonają przelew...

Tak wygląda pismo, które otrzymują przedsiębiorcy z Andrychowa. Nie trzeba tego płacić.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy