To będzie największy parking w mieście

, Gospodarka, Wiadomości, 30.07.2020 12:45, PG
Na parkingu znajdzie się 127 miejsc postojowych dla samochodów.
To będzie największy parking w mieście

W ramach remontu ul. Sienkiewicza w Wadowicach powstaje parking jakiego to miasto jeszcze nie widziało.

W miejscu, gdzie kiedyś funkcjonowała rzeźnia, firma Strabag Infrastruktura Południe prowadzi czasochłonne i specjalistyczne prace związane są z budową przepompowni wód deszczowych, separatora i osadnika. Po ich zakończeniu, na plac budowy wejdzie firma INŻ-BUD z Makowa Podhalańskiego, która wybuduje największy parking w Wadowicach.

Na parkingu znajdzie się 127 miejsc postojowych dla samochodów, w tym 12 dla osób niepełnosprawnych, a także 35 zadaszonych stanowisk dla rowerów ze specjalną stacją serwisową. Wszystko otoczone będzie drogami dojazdowymi, chodnikami oraz strefą.

Budowa parkingu to część inwestycji związanej z remontem ulicy Sienkiewicza, który realizuje wspólnie powiat wadowicki i gmina Wadowice za 11 mln zł.

Wszystkie roboty na drodze winny zakończyć się najpóźniej w listopadzie 2020 roku

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

rjasiacz, 30.07.2020 13:26

Oj żeby tak w Kętach ktoś pomyślał o parkingu blisko rynku ! Może coś by to pomogło w ożywieniu coraz bardziej martwego kęckiego rynku.