reklama
reklama

Tak zostanie przebudowane niebezpieczne skrzyżowanie

Gospodarka, Wiadomości, 07.04.2022 07:50, eł / DK
Skrzyżowanie centrum Wieprza do przebudowy. Mamy projekt.
Tak zostanie przebudowane niebezpieczne skrzyżowanie
Od kilku lat planowana jest przebudowa niebezpiecznego skrzyżowania w centrum Wieprza. Chodzi o skrzyżowanie ulicy Beskidzkiej (czyli drogi wojewódzkiej nr 781) z Centralną, gdzie nietrudno o kolizję czy wypadek. W tym roku ma zostać zatwierdzony projekt.


Przebudowa skrzyżowania ma stanowić część większej inwestycji, obejmującej modernizację ponad 2,5-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 781, w tym około 500 metrów w samym centrum Wieprza. W tym roku ma zostać zatwierdzony projekt.

- Przewidujemy, że w trzecim kwartale tego roku uzyskamy decyzję ZRID, czyli zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. W ramach zadania przewiduje się między innymi przebudowę i rozbudowę skrzyżowań, budowę i przebudowę zjazdów indywidualnych, chodników oraz przepustów, a także budowę oświetlenia ulicznego - informowała nas niedawno Agnieszka Ćwiertniewicz z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Dokumentacja jest już praktycznie gotowa. Jej zakres obejmuje wykonanie projektów budowlanych i wykonawczych, wraz z uzyskaniem niezbędnych opinii, uzgodnień i decyzji. Prace mają ruszyć w przyszłym roku.

- W przyszłym roku ma zostać rozpoczęta budowa, zobaczymy czy będą środki na całość, jeżeli nie - to inwestycja zostanie rozbita na etapy. Póki co, jesteśmy dobrej myśli - mówi wójt gminy Wieprz Małgorzata Chrapekreklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy