reklama

Stary szpital do wyburzenia. Kiedy?

, Gospodarka, Wiadomości, 04.11.2020 13:35, red
Wiadomo co może powstać w miejscu starego szpitala.
Stary szpital do wyburzenia. Kiedy?
Jak już informowaliśmy, po bezskutecznych próbach sprzedaży budynków starego szpitala przy ulicy Karmelickiej w Wadowicach, władze powiatu zdecydowały, że obiekty zostaną wyburzone. Z ekspertyzy wiadomo, że są one w fatalnym stanie technicznym, a ewentualne remonty pochłonęłyby grube miliony złotych.

Kiedy pusty obecnie szpitalny gmach zostanie wyburzony? Na razie władze powiatu ogłosiły przetarg i poszukują firmy, która wykona projekt rozbiórki. Projekt powinien być gotowy do kwietnia 2021 roku. Samo wyburzenie budynku to osoba sprawa i prawdopodobnie dojdzie do skutku w 2021 lub w 2022 roku.

Co powstanie w miejscu starego szpitala? Na razie samorządowcy mają pomysł, aby wybudować tam tzw. centrum usług administracyjno – społecznych dla wybranych jednostek organizacyjnych powiatu. W założeniu mieściłby się tam np. urząd pracy, powiatowe centrum pomocy rodzinie czy ośrodek interwencji kryzysowej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy