reklama
reklama

Śmieci przybywa, a ludzi ubywa

Gospodarka, Wiadomości, 02.02.2020 12:10,
40 zamiast 20 zł?
Śmieci przybywa, a ludzi ubywa
W gminie Andrychów zameldowanych jest ok. 43 tys. osób, a tymczasem za śmieci płaci o ok. 5 tys. mniej. Tak wynika z tzw. deklaracji śmieciowych, w których rodziny przedstawiają m.in. informację o ilości osób zamieszkały w mieszkaniu. Okazuje się, że ostatnio - po kolejnych podwyżkach opłat za wywóz śmieci - mieszkańców ubywa. Niektórzy robią korektę deklaracji, zmniejszając w niej ilość osób zamieszkałych na posesji.

Jednocześnie nikt nie jest w stanie sprawdzić zgodności informacji zawartej w deklaracji z tym, ile osób rzeczywiście mieszka w mieszkaniu. Takie przepisy.

Efekt: śmieci przybywa i rosną koszty ich wywozu, a ludzi i płatności ubywa. Od stycznia w górę poszła opłata za wywóz odpadów - do 20 zł od osoby miesięcznie - przy segregacji odpadów, a większość osób zadeklarowała segregację.

Problem jest coraz większy. Niektórzy zarządcy apelują do mieszkańców o porządniejszą segregację, sugerując że w przypadku nieprawidłowości w segregacji opłata może zostać podwyższona do 40 zł od osoby miesięcznie.

Tak jest w jednej wspólnot mieszkaniowych w Andrychowie.

A taki komunikat zamieściła spółdzielnia mieszkaniowa z Andrychowa


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

maxymilian20, 03.02.2020 05:32

Jednocześnie nikt nie jest w stanie sprawdzić zgodności informacji zawartej w deklaracji z tym, ile osób rzeczywiście mieszka w mieszkaniu. Takie przepisy .To właśnie powinno być załatwione w pierwszej kolejności.Nikt nie będzie płacił za cwaniaków

xpek, 02.02.2020 17:32

a pis niszczy sądy zamiast zająć się np śmieciami czy upadającą służbą zdrowia