reklama
reklama

Skateparki rosną jak grzyby po deszczu

Gospodarka, Wiadomości, 27.06.2023 09:45, eł

Pojawiają się nawet w małych miejscowościach.

Skateparki rosną jak grzyby po deszczu

W powiecie suskim niedługo młodzież będzie miała do dyspozycji dwa nowe skateparki. Pierwszy jest już praktycznie gotowy, a budowa drugiego niedawno się rozpoczęła. Ten, z którego lada dzień można będzie korzystać, znajduje się w Bystrej Podhalańskiej. Drugi powstaje w sąsiednim Jordanowie.

Skatepark w Bystrej Podhalańskiej ma sporą powierzchnię - 525 m kw. i składa się z wielu elementów pozwalających wykonywać skomplikowane ewolucje na rowerach, hulajnogach czy deskorolkach. To poręcze, grinboxy i kickery różnej wysokości. Obok powstał flowpark, czyli instalacja służąca do trenowania kalisteniki – ćwiczeń z wykorzystaniem masy własnego ciała. Jest też coś dla najmłodszych, czyli plac zabaw. Cały ten rekreacyjny teren będzie objęty monitoringiem wizyjnym.

Obiekty znajdują się w centrum Bystrej Podhalańskiej, tuż za budynkiem ośrodka zdrowia, przy boiskach koło Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego. Budowa kosztowała ponad 3,3 mln zł, przy czym prawie 2,2 mln zł gmina Bystra-Sidzina pozyskała na ten cel z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Skatepark w Jordanowie powstaje przy ulicy Kolejowej, w sąsiedztwie stadionu klubu sportowego Jordan Jordanów. Temu obiektowi także będzie towarzyszył plac zabaw dla dzieci. Znajdą się na nim huśtawki, domek wspinaczkowy oraz tyrolka o długości 23 m. Zaplanowane do wykonania elementy skateparku to na przykład quarter pipe, funbox z grindboxem oraz bank ramp. Całość ma być gotowa końcem lipca. Również ta inwestycja realizowana jest dzięki dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Skatepark w Bystrej Podhalańskiej:Foto: Facebook/Stanisław Tempka

Budowa skateparku w Jordanowie:Foto: Facebook/Miasto Jordanów

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy