reklama

Ruszyło składanie wniosków o lokalne 500+

Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 19.09.2023 12:13, eł

Formularz można pobrać z Internetu.

Ruszyło składanie wniosków o lokalne 500+

Ruszyła już druga edycja programu Wadowicki Bon Edukacyjny 500+. Wbrew nazwie, jest to pomoc finansowa w formie przelewu na konto wnioskodawcy. Pieniądze mają być przeznaczone na zajęcia dodatkowe dla uczniów podstawówek, aczkolwiek sposób ich wykorzystania nie będzie podlegał żadnej kontroli.

Tak zwany Wadowicki Bon Edukacyjny 500+ to jednorazowe świadczenie pieniężne w wysokości 500 zł, które przysługuje na każde dziecko uczęszczające do szkoły podstawowej. Wniosek o jego przyznanie może złożyć jeden z rodziców ucznia lub jego opiekun faktyczny. Właściwie jedynym warunkiem otrzymania tej formy pomocy jest miejsce zamieszkania wnioskodawcy i dziecka. Zarówno uczeń, jak i rodzic czy opiekun faktyczny ubiegający się o Wadowicki Bon Edukacyjny 500+ muszą mieszkać na terenie gminy Wadowice. Nie jest natomiast ważne, gdzie znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Nie ma również znaczenia wysokość dochodów przypadających na członka rodziny. Zanim Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wadowicach przyzna świadczenie, może przeprowadzić rodzinny wywiad środowiskowy.

Wniosek o tę pomoc finansową jest bardzo prosty do wypełnienia. Wnioskodawca musi podać swoje imię i nazwisko, PESEL, obywatelstwo, adres, numer telefonu i rachunku bankowego, a także wymienić dzieci, na które chce dostać pieniądze, podając ich dane, daty urodzenia oraz szkołę i klasy, do których uczęszczają. Formularz wniosku jest dostępny tutaj. Złożyć go można elektronicznie lub osobiście w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. E. i K. Wojtyłów 4 w Wadowicach. Jest na to czas do 30 listopada.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Kola, 19.09.2023 14:32

Chodźmy na marsz miliona serc ???????????????? co tam 500+ ludzie tego nie potrzebują

Kola, 19.09.2023 14:32

Chodźmy na marsz miliona serc ???????????????? co tam 500+ ludzie tego nie potrzebują