reklama

Po wycince drzew - kontrola na Pańskiej Górze. Co stwierdzono?

Gospodarka, Wiadomości, 05.06.2023 11:21, red
Wycięto mnóstwo drzew i....
Po wycince drzew - kontrola na Pańskiej Górze. Co stwierdzono?
W minionych latach w ramach przygotowań do realizowanej obecnie rewitalizacji Pańskiej Góry i budowy stawu Anteckiego w Andrychowie wycięto setki drzew, co spotkało się z krytyką ze strony wielu mieszkańców Andrychowa. Na wniosek jednej z firm, na przełomie kwietnia i maja teren był kontrolowany przez Wojewódzki Inspektora Ochrony Środowiska.

Kontrolerzy sprawdzali, czy wycinka została przeprowadzona zgodnie z dokumentacją i uzyskanymi pozwoleniami. Przeprowadzili oględziny terenu.

Magistrat opublikowała właśnie raport z kontroli. Nie stwierdzono naruszeń.

W najbliższych miesiącach powinien zostać zakończony dwuczęściowy projekt, zakładający budowę ścieżek rowerowych i spacerowych na Pańskiej Górze oraz odbudowę Stawu Anteckiego. Prace trwają tam cały czas, a wszystko ma kosztować ok. 20 mln zł.

Przekazanie ścieżek na Pańskiej Górze zaplanowano w lipcu, a jesienią ma być gotowy nowy Staw Anteckiego wraz z atrakcjami.

Końcowy fragment protokołu pokontrolnego z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska:


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 05.06.2023 14:11

Bobry tylko czekały aż UM to kupi wyciekły już tajne dane z UM

Koniczynka, 05.06.2023 12:31

Największym nieporozumieniem to był zakup ruiny Bobrowskich. Miliony dosłownie wyrzucone w błoto!!!! Teraz potrzeba miliony złotych żeby ruinę wyremontować a potem miliony złotych rocznie na utrzymanie tego czegoś. Teraz się okazuje że był to kompletnie nie przemyślany zakup przez urząd miasta i gminy Andrychów.

sąsiad, 05.06.2023 11:46

he he he u was to już sukcesem jest wyrżnąć setki drzew zgodnie z pozwoleniem???? Jeszcze większym są ceny za ciepło z ciepłowni jaką rządzi radny Mirek Nowak? Cz może horendalne zadłużenie gminy - 80 czy 90 milionów a dojdzie kolejne 90 milionów długu jak zaczniejcie budować spalarnię? Ludzie czym ten wasz urząd chwali się????