reklama
reklama

Ogromna inwestycja w wadowickiej szkole

Gospodarka, Wiadomości, 15.03.2021 13:18,
Wykonawca właśnie przejął plac budowy.
Ogromna inwestycja w wadowickiej szkole

Blisko 3,3 miliona złotych pochłonie inwestycja w wadowickim "Tischnerze, czyli CKZiU nr 1.

- W lipcu 2017 roku Powiat Wadowicki złożył do Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie wniosek o dofinansowanie tej inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020. Z programu ostatecznie udało się pozyskać duże pieniądze, bo ok. 2,2 mln zł (środki unijne oraz budżet państwa). Inwestycja potrwa do kwietnia 2022 roku - informują władze powiatu wadowickiego.

Inwestycja powoli rusza. W poniedziałek (15.03) miało miejsce przekazanie placu budowy. W placówce powstanie Akademickie Centrum Edukacyjnego (ACE) z Inkubatorem Organizacji Pozarządowych.

Władze powiatu informują, że prawie 900 metrów kwadratowych poddasza szkoły zupełnie odmieni swoje oblicze. Powstanie tu m.in. aula wykładowa na 135 miejsc, sale dydaktyczne oraz biura. Miejsce będzie służyć nie tylko uczniom, ale także organizacjom pozarządowym i przedsiębiorcom. Aby mogły z niego korzystać osoby niepełnosprawne do budynku szkoły dobudowana zostanie winda.


źródło: Starostwo Powiatowe w Wadowicach
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy