Nowe samochody dla uczniów Mechanika

, Gospodarka, Wiadomości, 17.08.2018 12:05, red
Popularny wadowicki Mechanik wzbogacił się o nie byle jaki sprzęt.
Nowe samochody dla uczniów Mechanika
To dziś szkoła działająca pod nazwą Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach, która korzysta z unijnych dotacji m.in. na zakup wyposażenia szkoły, kursy i staże zawodowe dla uczniów.

14 sierpnia do szkoły zostały dostarczone trzy samochody marki Peugeot 301, zakupione również w ramach unijnego projektu. Kilka tygodni temu dostarczono do szkoły zestawy komputerowe, tablice multimedialne, projektory, laptopy, drukarkę 3D.


- Nasze Centrum jest prawdopodobnie jednym z najlepszych, czego przykładem są świetne wyniki egzaminów oraz wysokie lokaty w konkursach. Właśnie dostarczono do nas, warte dziesiątki tysięcy złotych, kolejne środki dydaktyczne (trzy kompletne stanowiska wyposażone w montażownice, wyważarki kół, stację obsługi klimatyzacji, myjkę warsztatową, generator ozonu, tester – stół probierczy – alternatorów i rozruszników), na których będą uczyć się i pracować młodzi ludzie. Pamiętamy także o elektrykach i elektronikach. Również dla nich zostaną doposażone pracownie w nowoczesne stanowiska – mówi dr inż. Marcin Matyjasik – wicedyrektor CKZiU nr 2.

Warto wspomnieć, że samochody nie będą zarejestrowane i mają być wykorzystywane jedynie jako pomoc dydaktyczna dla uczniów. Posłużą podczas egzaminów zawodowych z kwalifikacji MG.12 (Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych) oraz MG.18 (Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych) dla takich zawodów jak elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych, kierowca mechanik oraz technik pojazdów samochodowych.

- Od teraz nasi uczniowie podczas każdych zajęć będą mogli dokonywać symulowanych napraw, diagnostyki, nauki na nowoczesnych samochodach. Tego typu pojazdy trafią do warsztatów czy serwisów dopiero po kilku latach eksploatacji, zatem nasi absolwenci będą już wówczas świetnie przygotowani do rzetelnej i fachowej ich naprawy – podkreśla Kierownik Warsztatów Szkolnych – mgr inż. Zbigniew Zając.
źródło: CKZiU

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy