reklama
reklama

Nowe centrum handlowe nabiera kształtów. Już jesienią pójdziemy tam na zakupy

Gospodarka, Wiadomości, 06.04.2024 20:21, eł
Trwa budowa nowego obiektu i remont starych.
Nowe centrum handlowe nabiera kształtów. Już jesienią pójdziemy tam na zakupy

Nie wiadomo jeszcze, kto po wyborach samorządowych będzie stał u steru Andrychowa, ale wiadomo już, jak jesienią będzie wyglądało centrum miasta. Nieopodal andrychowskiego Rynku, nad Wieprzówką powstaje nowe centrum handlowe Andrychovia, w który będą działały trzy sklepy. Ma być ono gotowe we wrześniu, choć prace idą szybko i wydaje się, iż mogą zakończyć się wcześniej.

Obiekt budowany jest w miejscu dawnej hali fabrycznej, w której później działał pasaż handlowy. Prace rozbiórkowe rozpoczęły się w maju ubiegłego roku, a już w lipcu ruszyła budowa jednego z dwóch nowych budynków – tego, w którym obecnie działa bar szybkiej obsługi KFC. Teraz powstaje drugi, w którym znajdą się trzy lokale handlowe.

Generalny wykonawca, firma MM KrakProjekt z siedzibą w Paszkówce, ma na zakończenie wszystkich prac czas do września tego roku. Stoi już konstrukcja nowego obiektu, trwają też prace remontowe w zachowanej części dawnego kompleksu fabryczno-biurowego. Choć w większości został on wyburzony, inwestor zdecydował się wkomponować w nową inwestycję dwa stare budynki.

Obiekty KFC i centrum handlowego Andrychovia zaprojektowała krakowska pracownia architektoniczna Probinvest Enterprise. Nie jest to jedyny jej projekt realizowany obecnie w Andrychowie. Działający w niej architekci zaprojektowali również apartamentowiec Starowiejska, powstający przy ulicy o tej samej nazwie.

W nowym centrum handlowym mają działać popularne sieciówki – Pepco, RTV Euro AGD oraz nowość na naszym terenie - drogeria dm. Takie były przynajmniej wstępne założenia. Ale nie mamy informacji, by coś się w tej kwestii zmieniło, więc można założyć, że nadal takie są plany.
Foto: Edyta Łepkowska, wizualizacja: Probinvest Enterprise

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jank Chanowski, 08.04.2024 05:18

Chcecie to idźcie kto Wam zabroni ale żeby to publicznie ogłaszać, dziwne?