reklama
reklama

Nowe boisko już prawie gotowe

Gospodarka, Wiadomości, 19.03.2022 14:26, eł

Za kilka tygodni nastąpi jego oficjalne otwarcie.

Nowe boisko już prawie gotowe

To jedna z tych inwestycji, z których burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński wydaje się szczególnie dumny. Wielokrotnie już powtarzał, że nowe boisko na stadionie MKS Skawa Wadowice będzie największym i najnowocześniejszym obiektem tego typu w całej Małopolsce zachodniej.

Wymiary samego pola do gry wynoszą 105 na 68 metrów. Dzięki tak dużej powierzchni, w czasie treningów oraz meczów drużyn młodzieżowych płytę boiska można będzie podzielić nawet na 6 mniejszych. Otaczają je wysokie na 8 metrów piłkochwyty. Kilka dni temu rozpoczął się montaż oświetlenia. Boisko będą rozjaśniały projektory ledowe zamontowane na czterech wysokich na 24 metry masztach.

- Startuje piłkarska wiosna, a my wystartowaliśmy z ostatnim etapem budowy wymarzonego boiska na stadionie MKS Skawa Wadowice. Rozpoczęliśmy już układanie trawy. Otwarcie najnowocześniejszego piłkarskiego boiska w Małopolsce już za kilka tygodni! - cieszy się burmistrz Bartosz Kaliński. W przyszłości obok obiektu powstanie też nowy budynek z szatniami i łazienkami.

Jak na razie mieszczą się one w liczącym sobie blisko pół wieku obiekcie, który powstał jako zaplecze dla budujących stadion robotników. Jak więc łatwo się domyślić, warunki w nim pozostawiają sporo do życzenia. W nowym, piętrowym budynku znajdzie się jednak dużo więcej niż tylko pomieszczenia, w których sportowcy będą mogli się odświeżyć i przebrać. Pomieści on również salę konferencyjną, siłownię i mała salę gimnastyczną. Gotowy jest już projekt techniczny budynku, wydane zostało również pozwolenie na jego budowę.

Foto: Instagram/Bartosz Kaliński

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy