reklama

Nowa strefa w Andrychowie do poprawki. Gmina ogłosiła przetarg

, Gospodarka, Wiadomości, 26.12.2020 15:00, red
Plan przewiduje rozbiórkę wadliwie wykonanych elementów strefy.
Nowa strefa w Andrychowie do poprawki. Gmina ogłosiła przetarg
Jak już wielokrotnie pisaliśmy na przełomie 2018 i 2019 roku trwała budowa strefy ekonomicznej w Andrychowie. Realizacja inwestycji, która swoim początkiem sięga 2013 roku, była już prawie na finiszu, ale pojawiły się niemałe problemy…

Po kilku miesiącach prac budowlanych, firma TOMBET Tomasz Gwóźdź wraz z partnerami konsorcjum częściowo zakończyła budowę. Wykonano między innymi drogi dojazdowe i doprowadzono media.

I cóż z tego, skoro wybudowany mur oporowy zaczął pękać a droga i chodnik się zapadły. Dlatego w listopadzie tego roku gmina wypowiedziała umowę tej firmie.


- Czasami jest tak, że się trafi na niesolidną firmę, która popełnia błędy - mówił burmistrz Tomasz Żak i przyznał, że sprawa najpewniej znajdzie swój finał w sądzie.

Zdaniem burmistrza wykonawca zrobił nienależycie prace ziemne, poprzerywał cały system odwodnienia, który tam był i odprowadzał wodę. Stąd problemy.

Teraz gmina chce to wszystko naprawić. 23 grudnia władze Andrychowa ogłosiły przetarg na kolejne prace w strefie. Plan przewiduje rozbiórkę wadliwie wykonanych elementów strefy między innymi: dwóch murów oporowych, drogi łącznika w kilometrażu 0,000 do 0,190 w rejonie muru oporowego wraz z chodnikiem i podbudowami, rozbiórkę fragmentu kanalizacji teletechnicznej i światłowodowej w rejonie rozbieranej drogi

Zdaniem burmistrza, Andrychów nie straci unijnej dotacji na budowę strefy, ponieważ czas realizacji i rozliczenia inwestycji przesunięty został do grudnia 2021 roku.

Jednocześnie gmina sprzedała już kilka działek w strefie - na terenie nie objętym problemami. Kilka firm chce tam budować nowe zakłady pracy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Turboplazmotron, 28.12.2020 21:38

Bareja wiecznie żywy.

Zakolog, 28.12.2020 19:10

Z tego co pamiętam, to radni przekazali już na naprawę tej drogi 0,4 miliona i drogę naprawiono. Proszę mi wytłumaczyć, dlaczego radni teraz przekazują ponad 5 milionów na rozebranie naprawionej drogi, po to, aby kolejny raz ją naprawić ? Może tu nie chodzi o drogę, tylko o coroczne jej naprawianie.

kaczor, 28.12.2020 18:28

tak bywa...

kaczor, 28.12.2020 18:28

"Czasami jest tak, że się trafi na niesolidną firmę, która popełnia błędy" a czasami na wójta czy burmistrza jaki woli delegacje zagraniczne niż pilnowanie gminy.

olszyniak, 28.12.2020 17:07

Teraz wypadałoby zadać pytanie: panie gwóźdź co pan taki przybity !