reklama
reklama

Nie ma szans na szybką budowę ronda obok Galerii Andrychów

Gospodarka, Wiadomości, 21.01.2022 18:50, eł

Inwestor dostał więcej czasu na uzupełnienie braków we wniosku.

Nie ma szans na szybką budowę ronda obok Galerii Andrychów

Jak bardzo potrzebna jest przebudowa skrzyżowania ulic Krakowskiej (drogi krajowej nr 52) i Biała Droga w Andrychowie na rondo, nikogo chyba nie trzeba przekonywać. Korki w tym miejscu tworzą się odkąd powstała restauracja McDonald’s, a sytuację pogorszyło jeszcze otwarcie Galerii Andrychów. By z Białej Drogi wjechać na ulicę Krakowską w godzinach szczytu, trzeba mieć nieziemską cierpliwość i dużo czasu.

Według pierwotnych zapowiedzi, rondo w tym miejscu miało powstać, zanim Galeria Andrychów rozpocznie działalność. Tak się jednak nie stało. Gdy centrum handlowe otworzyło swe podwoje przed klientami, Tomasz Szewczyk, partner zarządzający w Acteeum Central Europe (jednej z dwu firm będących inwestorami budowy galerii i ronda) zapowiadał, że inwestycja powinna ruszyć początkiem przyszłego roku. Jak się teraz dowiedzieliśmy, nie ma szans, by jakiekolwiek pracy budowlane doszły do skutku przed końcem marca.

Zadanie skompletowania całej niezbędnej do ich rozpoczęcia dokumentacji spoczywa na gminie Andrychów, która przyjęła na siebie rolę inwestora zastępczego. Jak już pisaliśmy, burmistrz Andrychowa Tomasz Żak dopiero pod koniec września złożył w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie wniosek o wydanie zezwolenia na realizację tej inwestycji – dwa miesiące przed otwarciem galerii. Jak się jednak okazało, był on niekompletny. Na uzupełnienie braków włodarz miał pierwotnie 45 dni. Ten termin minąłby w ubiegłym miesiącu, ale został przesunięty. - Pełnomocnik inwestora 10 grudnia 2021 roku zwrócił się z wnioskiem (który do kancelarii urzędu wpłynął 15 grudnia) o wydłużenie czasu na usunięcie braków do 31 stycznia 2022 roku, do czego wojewoda małopolski się przychylił – poinformowała portal mamNewsa.pl dr Joanna Paździo, rzeczniczka prasowa wojewody małopolskiego.

Gdy braki zostaną uzupełnione, na decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji trzeba będzie prawdopodobnie poczekać około 60 dni, czyli mniej więcej do końca marca. Ale tylko w sytuacji, gdy dostarczona dokumentacja będzie już kompletna. Wojewoda ma 90 dni na wydanie zezwolenia, które w tym przypadku liczone są od 1 października. W ten okres nie jest wliczany czas przeznaczony na uzupełnienie braków przez inwestora.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

azagogh, 22.01.2022 11:02

Boże... Niechże się ten Żak już poda do dymisji i nie hańbi. Ale musiałby mieć honor.

Thoor, 22.01.2022 10:45

O proszę, na planie już pomnika Grunwaldzkiego nie ma. Gdzie będzie wywieziony? A może burmistrz wykorzysta jako utwardzenie drogi dojazdowej pod nowy dom? Ronda /w przeciwieństwie do galerii/ nie opłaca się już załatwiać.

Thoor, 22.01.2022 10:37

O proszę, na planie już pomnika Grunwaldzkiego nie ma. Gdzie będzie wywieziony? A może burmistrz wykorzysta jako utwardzenie drogi dojazdowej pod nowy dom? Ronda /w przeciwieństwie do galerii/ nie opłaca się już załatwiać.

Skalpel, 21.01.2022 23:13

Czyli wszystko zgodnie z planem.

Zibi33, 21.01.2022 21:33

Jestem pewien że żadne rondo nie powstanie i nie miało powstać . Żak jest nieudacznikiem i szkodzi tej gminie niestety ale w samorządach gangsterska rządzi .

zdzislaw, 21.01.2022 21:29

Kiedy zmiana burmistrza bo ja już mam dość tego gościa.

zdzislaw, 21.01.2022 21:26

No nie mogę. Burmistrz Żak coś zawalił. Przypadek?

Archanioł Michał, 21.01.2022 20:32

łubu dubu łubu dubu niech nam żyje ..... Tomuś Żak , Miruś Wasztyl i ICH NAGRODY więcej nagród , więcej nagród.

Jepetto, 21.01.2022 20:14

KPINA i brak słów.