reklama
reklama

Łatwiej będzie o mieszkanie komunalne

Gospodarka, Wiadomości, 30.09.2021 07:30, eł

W mieście powstanie 70 nowych.

Łatwiej będzie o mieszkanie komunalne

W gminie Wadowice zostaną wybudowane dwa nowe bloki komunalne. Będzie się w nich mieściło 70 mieszkań. Budynki powstaną w Choczni, w sąsiedztwie bloku, który istnieje już od lat przy ulicy Tadeusza Kościuszki.

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Wadowicach samorządowcy podjęli decyzję o zabezpieczeniu pieniędzy na ten cel w Wieloletnim Planie Finansowym. - Jeszcze w tym roku wyłonimy wykonawcę i podpiszemy umowę na projekt techniczny dwóch bloków komunalnych – informuje burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński. Dzięki temu osoby, które czekają na taki lokal, będą miały większe szanse na jego przyznanie.

Jak na razie, gmina Wadowice ma w swoich zasobach 430 mieszkań komunalnych. Na liście oczekujących na ich przydział figuruje obecnie 28 osób. Chętnych jest znacznie więcej, ale wnioski pozostałych muszą jeszcze zostać zweryfikowane przez komisję mieszkaniową.

Aby ubiegać się o przyznanie mieszkania komunalnego, trzeba spełnić pewne kryteria. Jednym z nich jest sytuacja finansowa kandydata, która uniemożliwia zakup własnych czterech kątów lub ich wynajęcie.

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy