reklama

Kolejna Żabka w Andrychowie

Gospodarka, Wiadomości, 27.06.2022 22:00, eł
Powstaje w cieniu sporego supermarketu.
Kolejna Żabka w Andrychowie

W Andrychowie powstaje kolejny, czwarty już sklep sieci Żabka. W dość zaskakującym miejscu, bowiem tuż obok supermarketu Dino. To mocna konkurencja, aczkolwiek niewykluczone, że obydwa sklepy będą mogły funkcjonować obok siebie.

Żabka to sieć małych sklepów spożywczych, działających w naszym kraju na zasadzie franczyzy. Celują one w innych klientów niż duże supermarkety. Dlatego, mimo wyższych cen, mają rację bytu nawet w ich bliskości. Żabki to sklepy typu „convenience store” (co można przetłumaczyć jako „wygodny sklep”), które handlują głównie towarami na bieżące potrzeby. Mają szeroką ofertę napojów (również alkoholowych), sprzedają też paczkowane produkty spożywcze i gotowe dania, kanapki i słodycze, a także środki higieny osobistej oraz gazety. Do Żabki nie chodzi się po duże zakupy, lecz raczej po drobiazgi. Tego typu sklepy sprawdzają się w miejscach, gdzie panuje spory ruch lub mieszka czy pracuje dużo ludzi. Na przykład Żabka przy ul. Włókniarzy w Andrychowie nie narzeka raczej na brak klientów. W jej sąsiedztwie są szkoły, działa trochę różnych instytucji i firm, jest dużo bloków mieszkalnych.

Ta najnowsza powstaje przy ulicy Żwirki i Wigury, obok tamtejszego osiedla bloków, w budynku, w którym działał wcześniej sklepik innej sieci. Dosłownie kilka kroków od marketu Dino, który z powodzeniem funkcjonuje tam od kilku miesięcy. Żabka na pewno nie wygra z nim asortymentem towarów ani cenami. Będzie miała jednak nad nim tę przewagę, że ma być czynna również we wszystkie niehandlowe niedziele. W pozostałe dni tygodnia będzie otwarta o pół godziny dłużej niż Dino. Prócz tego może też przyciągać hot dogami i kawą na wynos. Czy to wszystko wystarczy, by przetrwała u boku większego sąsiada? To się dopiero okaże.


Foto: Edyta Łepkowska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jank Chanowski, 27.06.2022 22:40

Najpierw piszecie, że to zaskakująca sytuacja a następnie, że ma rację bytu. Na prawdę nie ma ciekawszych tematowy? Może by tak redakcja zainteresowała się i zbadała sprawę dlaczego operatorzy dronów tzw. antysmogowych nie e zgłaszają lotów w aplikacja DronRadar do czego są zobowiązani a jeśli to robia to jakoś nie umiejętnie ponieważ ich lub tu są nie widoczne na mapie w ww. aplikacji Dron Radar.