reklama
reklama

Czy restauracje powinny zostać otwarte? [SONDA]

Gospodarka, Wiadomości, 15.01.2021 15:55, DK
Rząd zapowiedział, że gastronomia zostanie otwarta jako ostatnia - prawdopodobnie dopiero w marcu lub kwietniu, ale niektórzy restauratorzy chcą się otwierać już teraz.
Czy restauracje powinny zostać otwarte? [SONDA]
Restauratorzy, hotelarze mają powoli dość przedłużających się obostrzeń. Nie mogą prowadzić firm, nie mogą zarabiać i nie mają pieniędzy na dalsze zatrudnienie pracowników. Stąd coraz większy bunt. Dlatego kolejni restauratorzy otwierają swoje lokale, mimo zakazów. Zapewniają, że będą działać zgodnie z obowiązującymi normami sanitarnymi.

Zresztą, niektóre już zostały otwarte, np. w Cieszynie. W ramach akcji #OtwieraMY internecie powstała nawet Mapa Wolnego Biznesu, czyli otwierających się - mimo rządowych zakazów - w Polsce biznesów: restauracji, siłowni, kawiarni. Mapa jest na bieżąco aktualizowana: https://newsmap.pl/biznes

Czy w Andrychowie będzie podobnie? W piątek (15.01) przeprowadziliśmy sondę uliczną i zapytaliśmy mieszkańców, czy poszliby zjeść posiłek do restauracji pomimo obostrzeń nałożonych przez rząd.

Zobaczcie naszą sondę.


Tymczasem w piątek (15.01) radio RMF FM informuje, że policjanci razem z inspektorami sanepidu będą sprawdzać w internecie, kto zapowiada wznowienie działalności wbrew zakazowi. Takiego przedsiębiorcę odwiedzą stosowne służby i będą nakładać mandaty.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kamieni.kupa, 15.01.2021 18:38

barte - jesteś człowieku chory z nienawiści, w kaftan i na Dąbrowskiego...

ƅarte, 15.01.2021 17:33

na przekór pisiorom się nie zaszczepię i będę jadł zupę z kolegami z jednego talerza ino ktoś otworzy restaurację, oczywiście będę jadł w maseczce a potem w tej up....... maseczce zrobię sobie selfi i wyślę do kaczora. na marginesie to jaki ja jestem zacofany bo cały Andrychów stołował się codziennie w restauracjach a ja tylko okazyjnie raz w roku.