reklama
reklama

3 Proste Strategie do Zarabiania na Bitcoinach i innych Kryptowalutach w 2020 Roku

Gospodarka, Wiadomości, 17.09.2020 11:54, ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Można zaobserwować, że kryptowaluty z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Nie wszyscy jednak wiedzą w jaki sposób można zarabiać na Bitcoinach. Jakie kwestie koniecznie powinno się uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji? Która strategia zarabiania na Bitcoinach jest najlepszym rozwiązaniem? W tym artykule specjaliści z platformy tradingowej Handel Pro opowiedzą o trzech głównych strategiach zarabiania na kryptowalutach.

3 Proste Strategie do Zarabiania na Bitcoinach i innych Kryptowalutach w 2020 Roku


Inwestowanie długoterminowe

Doświadczeni traderzy i inwestorzy w kryptowaluty rekomendują przede wszystkim inwestowanie długoterminowe. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to zdecydowanie prostsza strategia niż mogłoby się wydawać. Zakłada ona bowiem wykonanie zaledwie dwóch ruchów, czyli zakup i sprzedaż. Oznacza to tym samym, że osobie początkującej będzie bardzo trudno popełnić większą liczbę błędów. W przypadku omawianej strategii nie jest również konieczne codzienne śledzenie wykresów czy poświęcanie czasu na systematyczne doglądanie swojej inwestycji.

Wystarczy wzorować się na Warrenie Buffecie, czyli dokonać zakupu bardzo perspektywicznych kryptowalut, do których należy zaliczyć Bitcoina, a następnie trzymać je możliwie najdłużej. W tej strategii inwestor wychodzi z założenia, że wspomniana kryptowaluta w dłuższej perspektywie będzie znacznie droższa. Oczywiście już po zakupie Bitcoina rekomendowane jest regularne śledzenie wykresów, by przypadkiem nie przegapić bardzo istotnych wydarzeń.

Czy można w ten sposób zarobić? Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że praktycznie nikt nie zna przyszłości. Wspomniany wcześniej Warren Buffet dokonał zakupu amerykańskich akcji i trzyma je długoterminowo. Można zaobserwować, że ceny kryptowalut w dłuższej perspektywie są coraz wyższe.

Spekulacja

Warto mieć świadomość, że jest to zdecydowanie odmienna strategia inwestowania w Bitcoina od wymienionej wcześniej. Strategia spekulacyjna może bowiem przypominać inwestowanie na tradycyjnej giełdzie papierów wartościowych. Spekulacja w najprostszym możliwym ujęciu polega bowiem na korzystaniu przez inwestora z wahań kursów określonych walut cyfrowych.

Zadaniem spekulanta jest bowiem bardzo uważne obserwowanie trendów, a następnie możliwie najszybsze reagowanie. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że skuteczność wspomnianej strategii będzie uzależniona od tego czy inwestorowi uda się kupić Bitcoina w dołku, a następnie sprzedać na samej górze. Trzeba oczywiście podkreślić, że praktycznie nikt nie ma 100% skutecznego patentu, dlatego omawiana spekulacja z jednej strony jest bardzo ryzykowna, ale z drugiej może przynieść inwestorowi ponadprzeciętne zyski.

Ponadto w strategii spekulacyjnej bardzo istotne znaczenie będzie miała bardzo szybka reakcja na zmieniające się kursy Bitcoina. Jeżeli inwestor dostrzeże, że cena wspomnianej kryptowaluty będzie spadać, może wykorzystać nadarzającą się okazję i dokonać jej zakupu. Następnie stosunkowo szybko można dokonać jej odsprzedaży już w fazie wzrostu. Oczywiście bardzo duże znaczenie będzie miał praktycznie stały dostęp do niezwykle rzetelnych wycen walut cyfrowych. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że bardzo duża liczba traderów będzie wykorzystywała do tego bardzo proste w obsłudze platformy kryptowalutowe.

Czy strategia spekulacyjna jest lepsza od długoterminowej?

Bardzo trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Wszystko uzależnione jest bowiem od oczekiwań poszczególnych inwestorów. Oczywiście inwestowanie długoterminowe będzie znacznie mniej stresujące, może wydawać się także zdecydowanie bardziej bezpieczne. Z kolei strategia spekulacyjna umożliwia inwestorowi na znacznie większe zyski w krótszym czasie. Osobie planującej zarabiać na kryptowalutach rekomendowane jest ocenienie plusów i minusów poszczególnych strategii.

Regularne śledzenie doświadczonych inwestorów

Warto mieć świadomość, że doświadczeni traderzy i inwestorzy prowadzą popularne blogi branżowe czy profile w social mediach, gdzie dzielą się za darmo wiedzą. Rekomendowane jest zatem w pierwszej kolejności zapoznanie się z poszczególnymi inwestorami, a także prezentowanymi przez nich strategiami. Kolejnym etapem powinno być sprawdzenie, którzy inwestorzy tłumaczą poszczególne kwestie w najprostszym możliwym języku, a także mogą poszczycić się ponadprzeciętnymi rezultatami inwestycyjnymi.

Następnie można wybrać jednego lub dwóch inwestorów i uważnie śledzić ich poczynania. Warto wiedzieć, że wiarygodny ekspert powinien dokumentować wszystkie swoje zagrania, a także dzielić się kwotami, jakie zarobił. W ten sposób można będzie mieć całkowitą pewność, że strategia danej osoby będzie przynosiła korzyści finansowe.

Inwestorzy będą przeważnie informowali nie tylko i wyłącznie kiedy dokładnie dokonają zakupu Bitcoina, a również w jakim momencie będą mieli zamiar go sprzedać. Następnie dokonują transakcje screenami, by użytkownicy, a także osoby śledzące danego inwestora mieli pewność, że transakcja po danym kursie faktycznie została dokonana. Warto później sprawdzić czy poszczególne transakcje były świetnymi rozwiązaniami. Oczywiście żaden inwestor nie może pochwalić się 100% skutecznością. Jeżeli jednak zdecydowana większość transakcji będzie zyskownych, rekomendowane jest nie tylko i wyłącznie śledzenie danego inwestora, ale również kupowanie i sprzedawanie Bitcoinów w tym samym momencie.

Bardzo często czołowi inwestorzy sprzedają abonamenty polegające na tym, że użytkownik będzie informowany emailem lub SMS-em o planowanych zagraniach. Jest to doskonałe rozwiązanie. Osoba początkująca nie musi w ten sposób poświęcać cennego czasu na analizowanie wykresów Bitcoina, a także zastanawiać się, w którym dokładnie momencie podjąć decyzję o zakupie czy sprzedaży wspomnianej kryptowaluty.

Koniecznie trzeba jednak sprawdzić wcześniej, jaka będzie wysokość abonamentu. Osobom, które operują bardzo małymi kwotami może bowiem nie opłacać się takie rozwiązanie. Jeżeli koszt miesięcznego abonamentu wynosi 100 złotych, a dana osoba operuje kapitałem w wysokości 1000 złotych, może dojść do sytuacji, że zyski z transakcji na Bitcoinach będą w stanie pokryć tylko i wyłącznie koszty abonamentu.

Jako dodatkowy sposób można wspomnieć zarabianie na kolegach i innych ludziach, którzy z twojego polecenia skorzystali z linku afiliacyjnego i coś zarobili na handlu. Z programem afiliacyjnym Fox Offers możesz pasywnie zarabiać pewien procent z zarobków ludzi, którzy skorzystali z twojego linku polecającego!

To był przegląd sposobów i strategii zarabiania na Bitcoinach oraz innych kryptowalutach od platformy tradingowej Handel Pro.

Mamy nadzieję, że teraz zakup, sprzedaż oraz handel kryptowalutami nie są dla Ciebie tak trudne jak to wydawało się wcześniej.

Udanego handlu!

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy