Technik informatyk - nowy kierunek w ZS ZDZ w Andrychowie

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 21.05.2020 14:45,
Propozycja dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych.
Technik informatyk - nowy kierunek w ZS ZDZ w Andrychowie

Technik informatyk potwierdzając kwalifikacje wchodzące w skład tego zawodu uzyskuje wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy w dwóch obszarach branży informatycznej:

  • Kwalifikacja INF.02 - Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych

  • Kwalifikacja INF.03 - Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych

Program w techniku informatyku kładzie nacisk przede wszystkim na praktyczne umiejętności a nie suchą teorię.


Podczas nauki dowiesz się jak montować, modernizować i rekonfigurować komputery, zarządzać lokalnymi sieciami komputerowymi, administrować bazami danych i systemami operacyjnymi. Poznasz również tajniki projektowania stron www oraz aplikacji: internetowych, mobilnych i desktopowych.

W ramach specjalizacji z grafiki komputerowej zostaniesz profesjonalistą w obsłudze takich programów graficznych jak: Adobe Photoshop CC, Ilustrator CC, Adobe After Effects CC, InDesign CC, Adobe Photoshop Lightroom CC czy Corel Draw.

Ich znajomość to podstawa w trakcie fotografowania, projektowania, przygotowywania publikacji do druków czy tworzenia wszelkiego rodzaju materiałów graficznych – od ulotek, zaproszeń i wizytówek, przez okładki gazet, książek i płyt, po banery reklamowe, plakaty filmowe i billboardy. Pracy z multimediami, edytowania i montowania materiałów wideo czy tworzeniu cyfrowych animacji.


Zespół Szkół ZDZ Andrychów zaprasza. Więcej na stronie: www.szkoly.andrychow.zdz.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy