reklama
reklama

Styropian grafitowy – najlepszy materiał do ocieplenia budynku

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 25.11.2018 08:10, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Zastanawiasz się, jak poprawić komfort cieplny w pomieszczeniach i zmniejszyć rachunki za ogrzewanie?
Styropian grafitowy – najlepszy materiał do ocieplenia budynku

Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wykonanie termomodernizacji budynku styropianem grafitowym. W porównaniu do zwykłego, białego styropianu charakteryzuje się znacznie lepszymi właściwościami izolacyjnymi. Co go wyróżnia i dlaczego warto postawić właśnie na grafit?

Styropian grafitowy a docieplenie budynku

Termomodernizacja należy do inwestycji wykonywanych raz na długie lata. Właśnie dlatego priorytetem jest wybór najlepszej jakości styropianu. Rozwiązaniem polecanym przez ekspertów jest styropian grafitowy. Wyróżnia się on korzystnym współczynnikiem przewodzenia ciepła λ (lambda), który jest najważniejszym parametrem użytkowym styropianu. Im mniejsza wartość lambdy, tym lepsze właściwości izolacyjne. Styropian grafitowy wykazuje mniejszą wartość lambdy niż jego biały odpowiednik, dlatego termomodernizacja budynku z jego wykorzystaniem przynosi większe korzyści użytkownikom.

Przykład:

Płyty styropianu grafitowego TERMONIUM PLUS fasada o grubości 20 cm i współczynniku λ = 0,031W/mK zapewniają skuteczniejszą izolację budynku niż zwykły, biały styropian o grubości 27 cm.

Właśnie dlatego ocieplanie budynku najlepiej przeprowadzić wykorzystując styropian grafitowy firmy Termo Organika. Najważniejsze jego zalety przedstawia grafika.


3 powody, by postawić na grafit

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad tym, jaki styropian wybrać do ocieplania budynku, to weź pod uwagę trzy czynniki.

Po pierwsze termomodernizacja budynku styropianem grafitowym pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania nawet o 70%. Kompletny System Ociepleń chroni ściany, a także inne elementy zewnętrzne budynku, zapobiega stratom ciepła, pozwala utrzymać temperaturę wewnątrz pomieszczeń mniejszym nakładem energii. Najlepszym wyborem jest kompletny system ETICS Termo Organika składający się ze styropianu, tynków, klejów itp.

Po drugie ocieplenie budynku wpływa zarówno na zdrowie fizyczne, jak i samopoczucie. Intensywne ogrzewanie pomieszczeń słabo ocieplonych wysusza powietrze i przyspiesza jego cyrkulację powodując unoszenie się kurzu – częstą przyczynę chorób dróg oddechowych. Wykonanie termomodernizacji pozwala uzyskać ten sam komfort cieplny bez zwiększania intensywności ogrzewania.

Po trzecie różnorodność rozwiązań systemowych pozwala nadać elewacji dowolny, indywidualny charakter i w ten sposób wyróżnić budynek na tle innych. Do wyboru są różne warianty kolorystyczne oraz rodzaje zapraw tynkarskich. Popularne są nowoczesne tynki silikonowe, które zawierają np. formułę samooczyszczenia, takie jak tynk silikonowy GOLD TO-TSG. Dodatkowym ułatwieniem są e-narzędzia jak wizualizer kolorów dostępny na stronie Termo Organiki. To sposób na to, by podejrzeć, czy dane połączenie kolorów jest optymalne.

Charakterystyczny kolor styropianu a jego właściwości

Znając zalety styropianu grafitowego, nasuwa się pytanie: skąd one wynikają? Cały sekret tkwi w tym, że w czasie jego produkcji dodano specjalne surowce jak np. grafit, który skutecznie ogranicza straty cieplne budynku. Styropian grafitowy więcej odbija niż pochłania promieniowania cieplnego, dlatego jest tak dobrym izolatorem. Zabezpieczenie ścian zewnętrznych szarymi płytami jest znacznie skuteczniejsze niż przy wykorzystaniu zwykłego białego styropianu.

Styropian grafitowy – jakość na lata

Stawiając na kompleksowy system ociepleń Termo Organika, można zachować najlepsze parametry cieplne w czasie całej eksploatacji budynku, zarówno w obiektach nowych, jak i tych już zamieszkanych. To inwestycja w wyższy komfort cieplny, mniejsze rachunki i lepszą ochronę środowiska.

O styropianie grafitowym można poczytać więcej na dedykowanej stronie: http://postawnagrafit.pl/.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy