reklama
reklama

Maciej Kobielus proponuje "Piątkę dla Osiedla"

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 05.04.2024 16:08,
Materiał wyborczy KWW Beata Smolec.
Maciej Kobielus proponuje
Ubiegając się o mandat radnego Rady Miejskiej z Komitetu KWW Beata Smolec, chciałbym przedstawić Państwu przejrzysty plan i moje założenia, do których chciałbym dążyć w kolejnej kadencji. Program ten ma na celu poprawę jakości życia na andrychowskich osiedlach Lenartowicza, Włókniarzy i Metalowców.

1. Aranżacja osiedlowej zieleni oraz budowa 2 Parków Kieszonkowych.


Po wykonaniu gruntownej przebudowy osiedlowych dróg, które zrealizował w minionej kadencji Powiat Wadowicki, przy niezaprzeczalnym osobistym udziale Beaty Smolec, chciałbym aby w porównywalnej skali Gmina Andrychów zaangażowała się w aranżację przestrzeni pomiędzy blokami. Oczywiście, aby taki projekt stał się możliwy, Gmina musiałaby zrealizować go w porozumieniu z Andrychowską Spółdzielnią Mieszkaniową.

Aranżacja zieleni, budowa dziennych stref wypoczynku na otwartej przestrzeni oraz budowa Parków Kieszonkowych są jednymi z głównych kierunków urbanistycznych zorientowanych na poprawę jakości życia mieszkańców blokowisk. Dają one wytchnienie i zapewniają bezpieczne schronienie w upalne dni. Takie projekty realizowane są z powodzeniem zarówno w dużych miastach jak Kraków i Katowice, ale również trend ten dotarł do ambitnych mniejszych miast. Chciałbym, aby Andrychów w tym zakresie stał się liderem i wyznaczał trendy w naszej okolicy.

2. Swobodna dostępność obiektów sportowych. Tworzenie Osiedlowej Kultury „Przez młodych i dla młodych”.

Punkt ten będzie miał 3 główne założenia:

- Pierwszym z nich będzie otwarcie obiektów przyszkolnych i oddanie ich do swobodnego użytkowania. Udostępniony zostanie interaktywny grafik wszystkich zajęć grup zorganizowanych, po to abyście łatwo mogli w każdej chwili sprawdzić z którego obiektu możecie skorzystać właśnie teraz.

- Drugi punkt to organizacja na Osiedlu siłowni pod gołym niebem z myślą o młodych! Siłownia taka miałaby klatkę do ćwiczeń OCR, sprzęt do uprawiania CrossFit-u oraz strefę kalisteniki. Realizacja tej inwestycji jest w zasięgu możliwości naszego samorządu, jest oczekiwana przez młodzież oraz z pewnością byłaby jednym z najmocniej obleganych obiektów w Andrychowie.

- Trzeci punkt to odpowiedź na oczekiwania młodych pokoleń w sferze Kultury. Chciałbym, aby odwrócono role i żebyście mogli decydować samodzielnie co chcecie robić i w jaki sposób chcecie spędzać czas. Chciałbym, aby 2 razy w roku odbywał się plebiscyt do którego zgłaszacie listę zajęć, które powinny Waszym zdaniem być realizowane w ramach Centrum Kultury.

Ważnym elementem tej zmiany będzie Świetlica Osiedlowej Kultury, czyli miejsce otwarte dla Was i gotowe do realizacji Waszych pomysłów.

Zarówno inicjatywa, jak i wybór oddany zostanie w Wasze ręce. Macie prawo decydować o sobie!

3. Żłobek i Dzienny Dom Seniora, czyli samorządowa porażka ostatnich lat.

W ostatnich tygodniach pojawiła się inicjatywa stworzenia samorządowego Żłobka na Osiedlu. Punkt ten wywołał spore poruszenie wśród młodych rodziców ze względu na wskazane miejsce. Chciałbym stanowczo podkreślić, że jestem w tym zakresie przeciwnikiem prowizorek, które z czasem stają się najtrwalszym elementem naszego otoczenia. Żłobek musi powstać, jest bardzo oczekiwany, ale bezwzględnie musi zostać zbudowany od podstaw, według najwyższych standardów szeroko pojętego bezpieczeństwa. Tu nie może być kompromisów.

Dzienne Domy Seniora budowane są chętnie w ościennych gminach, a ich sens potwierdza zainteresowanie osób starszych. Taki obiekt powinien również powstać w Andrychowie, tym bardziej, że istnieją możliwości pozyskania na budowę środków zewnętrznych. Postępujące starzenie się naszego społeczeństwa sprawia, że samotność wśród osób starszych jest poważnym problemem. Dzienne Domy Seniora zapewniają aktywność, gwarantują opiekę, a jedno z drugim przekłada się na lepsze zdrowie, lepsze samopoczucie i wyższy standard życia seniorów.

4. Dodatkowe grunty pod budowę garaży.

Ten pomysł powraca regularnie i budzi zainteresowanie mieszkańców andrychowskiego Osiedla. Widzę możliwości do rozpoczęcia publicznej dyskusji na ten temat na forum Rady Miejskiej. Przy zaangażowaniu Urzędu Miejskiego dostrzegam możliwość zawarcia porozumienia z właścicielami gruntów i przeznaczenie ich na taki cel.

5. Ciepłownia ASM ważnym i stałym elementem systemu energetycznego.

Koszty ogrzewania mieszkań, lokali spółdzielczych i zawirowania wokół andrychowskiej infrastruktury energetycznej skłoniły mnie, żeby raz jeszcze poruszyć temat osiedlowej ciepłowni. Bardzo dobrą decyzją okazało się zachowanie tej jednostki, która w czasie kryzysowych zawirowań w andrychowskiej energetyce była podmiotem przewidywalnym i budzącym zaufanie.

Będę stanowczo optował za tym, żeby nie podważano miejsca ciepłowni w naszym systemie energetycznym.

Chciałbym, aby „Piątka” była „Piątką z plusem”. Plusem będzie gwarancja mojego zaangażowania w poprawę infrastruktury drogowej ul. Granicznej. W rozmowach z mieszkańcami poruszaliśmy temat rosnącego znaczenia tej części Andrychowa. Wokół ul. Granicznej sporo się dzieje i chciałbym, żeby głos mieszkańców był słyszany.
- materiał wyborczy KWW Beata Smolec -
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy