reklama

Kreta - największa i najciekawsza grecka wyspa

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 08.02.2017 00:00, REKLAMA
Grecja od lat należy do najchętniej wybieranych przez Polaków kierunków wakacyjnych, a jej największa wyspa co roku jest odwiedzana przez tłumy turystów. Popularność Krety z pewnością wynika z mnogości atrakcji jakie oferuje, przez co każdy znajdzie tam coś dla siebie.
Kreta - największa i najciekawsza grecka wyspa

Rajskie plaże

Miłośnicy kąpieli słonecznych wybierając Kretę będą w swoim żywiole, ponieważ zdecydowaną większość długiego wybrzeża wyspy stanowią piękne plaże. Wybór jest duży, ponieważ oprócz przeważających plaż piaszczystych znajdują się tam także plaże kamieniste i żwirowe. Najbardziej znanymi i zarazem wartymi odwiedzenia są – łudząco przypominająca Karaiby - laguna Balos oraz słynąca z „różowego piasku” Elafonisi. Obie znajdują się w zachodniej części wyspy, gdzie dotrzemy zarówno samochodem, jak i promem.


Niezwykłe miasta

Głównymi miastami Krety są niezwykle klimatyczna " class="undefined">Chania i Heraklion pełniący rolę stolicy największej greckiej wyspy. W Heraklionie warto wybrać się na Lion Square i skorzystać z usług jednej z tamtejszych kawiarni, by następnie ruszyć na spacer bulwarem, który prowadzi do portu oraz znakomicie zachowanych fortyfikacji weneckich. Także Chania sporo zawdzięcza wenecjanom, przekona się o tym każdy, podziwiający architekturę tamtejszej starówki. Chania to wręcz idealne miejsce na romantyczne spacery i wieczory spędzane we dwoje. Wracając do zabytków: na uwagę zasługuje też znajdujący się w sąsiedztwie portu meczet janczarów oraz przedwojenna hala targowa, w której można zaopatrzyć się w miejscowe produkty. Jeżeli zaś chcemy uciec od miejskiego gwaru dobrym wyborem będzie malownicze, pełne krętych, wąskich uliczek miasteczko Agios Nicolaos, leżące nad zatoką Mirabello.


Dzieła człowieka i natury

Dla wszystkich miłośników starożytnej Grecji obowiązkowym punktem pobytu na Krecie będzie odwiedzenie ruin pałacu minojskiego Knossos mieszczącego się koło Heraklionu. To właśnie w Knossos według mitologii znajdował się labirynt, którym mieszkał Minotaur. Z kolei sympatycy aktywnego wypoczynku powinni odwiedzić znajdujący się w południowo-zachodniej części wyspy Park Narodowy Samarii wraz z najdłuższym suchym wąwozem Europy, którego długość wynosi 18 km, a zdecydowana jego większość jej udostępniona dla turystów. Decydując się na podbój wąwozu trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie, gdyż przejście całej trasy zajmuje około 6 godzin. Podobnych wrażeń, choć już z wnętrza samochodu może dostarczyć wycieczka do wspomnianej wcześniej laguny Balos, podczas której ostatnie kilka kilometrów trasy trzeba pokonać biegnącą stromym zboczem, wąską szutrową drogą, często w towarzystwie kozic zamieszkujących tamtejsze wzgórza.

Rozrywka

Fani dobrej zabawy i życia nocnego powinni postawić na Hersonissos, w którym w ciągu dnia można uprawiać sporty wodne, czy korzystać z atrakcji parku wodnego, a nocą bawić się w licznych klubach i dyskotekach, do których zjeżdżają ludzie z całej wyspy. Hersonissos jest kurortem, który nigdy nie zasypia.

Na Kretę najlepiej udać się z biurem podróży, które zapewni odpowiednie warunki wypoczynku, czy dodatkowe atrakcje jak np. wycieczka fakultatywna na słynne Santorini. Biuro podróży Itaka posiada w swojej ofercie 56 hoteli na Krecie, która jest doskonałym miejscem na niezapomniany urlop. Dodatkowym atutem jest fakt, że na Krecie znajdują się dwa lotniska (w Heraklionie i Chanii), co znacznie skraca czas transferu do miejsca pobytu, nawet kilkukrotnie w porównaniu do innych kierunków np. Riwiera Turecka.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy