reklama
reklama

Internet mobilny a wzrost kosztów: jak zaoszczędzić na rachunkach za mobilny dostęp do sieci?

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 20.06.2023 11:15, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
.
Internet mobilny a wzrost kosztów: jak zaoszczędzić na rachunkach za mobilny dostęp do sieci?

Internet mobilny stał się niezbędnym narzędziem do funkcjonowania dla każdego z nas. Wszyscy chcemy być w stałym kontakcie ze światem i być online. W dobie galopujących cen i inflacji warto zastanowić się nad zmianą operatora Na rynku mamy wiele atrakcyjnych ofert na pakiety internetowe, ale jak wybrać, żeby nie przepłacić? W tym artykule podpowiemy co zrobić, żeby maksymalnie zaoszczędzić na rachunkach za internet mobilny i nie stracić jakości.


Internet mobilny - kilka słów o samych danych mobilnych

Internet mobilny, a tak właściwie dane mobilne to treści internetowe dostarczane do urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety, za pośrednictwem bezprzewodowego połączenia komórkowego. Plany komórkowej transmisji danych oferują różne ilości transferu danych miesięcznie dla różnych stawek.

Gdy użytkownicy wysyłają e-maile, uzyskują dostęp do stron internetowych lub korzystają z aplikacji mobilnych, ich urządzenia odbierają i przesyłają dane z Internetu. W przypadku braku lokalnego połączenia Wi-Fi urządzenie mobilne zwykle łączy się za pośrednictwem usługi abonamentowej z dostawcą sieci komórkowej. Konsumenci i użytkownicy biznesowi często myślą o znaczeniu danych mobilnych w kategoriach kosztów i użytkowania, ponieważ internet mobilny jest zwykle oddzielnie liczony od połączeń głosowych, co zwiększać miesięczne rachunki.

Wzrost liczby użytkowników mobilnych i liczby posiadanych przez nich urządzeń, a także popularność aplikacji o dużej przepustowości, takich jak strumieniowe przesyłanie wideo i wideokonferencje, powoduje, że ilość danych zużywanych każdego roku rośnie, tak samo jak zapotrzebowanie na internet mobilny.

Najlepsza oferta na internet mobilny - jak wybrać?

Rynek oferuje wiele planów na internet mobilny. Oferty najbardziej znanych operatorów typu Plus, Play, Orange czy T-mobile kuszą nielimitowanym transferem danych, ale za tego rodzaju plany trzeba sporo zapłacić. Na szczęście są operatorzy, jak lajt mobile, którzy oferują plany w niskich cenach i wystarczającą ilość danych do wykorzystania nawet dla najbardziej wymagających. Na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszej oferty u operatora? Odpowiadamy:


Zasięg

Przed wyborem oferty na internet mobilny warto sprawdzić zasięg w miejscach, gdzie najczęściej przebywasz. Na stronach operatorów na pewno znajdziesz mapy zasięgu, która jasno określa gdzie w Polsce dana sieć ma lepszy lub gorszy zasięg.

W przypadku lajt mobile, mapę zasięgu znajdziesz w Centrum Pomocy w zakładce “Zasięg”. Jako sieć komórkowa, która działa w 100% online i niezależny operator lajt mobile oferuje jeden z najlepszych zasięgów w Polsce, bo działa na nadajnikach sieci Plus, które pokrywają aż 99% terytorium kraju. Dodatkowo w wybranych pakietach internet mobilny dostępny jest w technologii 5G.

Zastosowanie

Warto dokładnie rozważyć, czy rzeczywiście potrzebujesz abonamentu na internet mobilny. Jeśli na co dzień przebywasz w miejscach, w których jest już dostępna sieć Wi-Fi, możesz wcale go nie potrzebować. Natomiast, jeżeli często podróżujesz lub zmieniasz miejsce, w którym pracujesz i nie chcesz łączyć się z ogólnodostępnymi sieciami Wi-Fi to abonament z dużym pakietem GB lub sam internet mobilny będzie Ci niezbędny.

Zaletą posiadania dużego pakietu GB internetu mobilnego z ofertą głosową jest fakt, że zawsze będziemy mieć go przy sobie na swoim telefonie komórkowym i bez problemu będziemy mogli udostępnić sieć na inne urządzenia. W przypadku samego pakietu na internet mobilny będziemy ograniczeni wyłącznie do urządzeń, na których dany pakiet będzie uruchomiony, a cena np. jak w przypadku lajt mobile nie ulegnie dużej zmianie.

Cena

Najważniejszą kwestią podczas wyboru oferty na internet mobilny jest cena. Sprawdziliśmy rankingi sieci i naszym zdaniem jedynym słusznym wyborem jest sieć komórkowa lajt mobile. Operator MVNO działa na zasięgu sieci Plus, a wszystko załatwia się online. Lajt mobile nie posiada punktów stacjonarnych, więc zamówienie usługi zajmie Ci kilka minut.

Operator w swojej ofercie ma najtańszy abonament komórkowy i internet mobilny na rynku. Ceny za abonament zaczynają się od 9,99 zł/mies. za 10 GB i nielimitowane połączenia, wiadomości SMS i MMS. Najczęściej wybieraną ofertą na abonament jest ich bestseller Numer 1! za 29,99 zł/mies. z pakietem 60 GB z 5G, a najdroższa oferta to 49,99 zł/mies. za 100 GB i gratis 200 GB w nocy z 5G.

Sam internet mobilny w lajt mobile to koszt 39,99 zł/mies. za prawie 300 GB (100/200 GB) w technologii 5G. Różnica to tylko 10,00 zł/mies. Sam zdecyduj czy potrzebujesz oferty na abonament czy na internet mobilny.

Sprawdź te i pozostałe oferty od lajt mobile i przetestuj usługi już teraz.- Artykuł sponsorowany -


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy