reklama
reklama

Czy mycie fotowoltaiki ma sens?

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 22.07.2022 12:45,
Większość monterów systemów PV przekonuje klientów, że panele fotowoltaiczne posiadają specjalne powłoki samoczyszczące i w związku z tym nie trzeba ich myć.
Czy mycie fotowoltaiki ma sens?
Tym samym Polska staje się jedynym światowym rynkiem, gdzie - wedle zapewnień wyż. wym.- klimat sprzyja utrzymaniu w dobrej kondycji powierzchni modułów PV. W krajach, gdzie nacisk na OZE kładziony jest od kilkunastu lat nikt już nie wierzy w takie bajki.

Długoletnie doświadczenie wskazuje, że problem zabrudzeń kumuluje się z czasem i prowadzi do poważnych konsekwencji, więc świadomi konsumenci regularnie myją swoje instalacje.

Obok tematu brudu na panelach nie przechodzą obojętnie również naukowcy, którzy od dziesięcioleci badają to zagadnienie, a wyniki ich prac bez trudu znaleźć można w internecie. Jeśli zatem chcemy uniknąć spiętrzania się zabrudzeń i strat w produkcji, powinniśmy odpowiednio konserwować swoją instalację. Można to zrobić samodzielnie, lub zlecić wykonanie usługi firmom specjalizującym się w tej dziedzinie.

Na stronie internetowej WWW.TIMKRO.PL znajdziecie Państwo szereg informacji ułatwiających samodzielne mycie paneli wraz z dowodami na niezbędność tej czynności. TIMKRO pomoże również, jeśli obawiacie się Państwo mycia samemu i poszukujecie kogoś, kto zrobi to za Was.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy