reklama

Czy jesienno-zimowy okres oznacza koniec budowy dla inwestora?

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 13.10.2021 15:35,
Aktualnie panujące pory roku w Polsce zmieniły swoje ramy czasowe na tyle, iż ciężko określić termin, w którym prace na budowie należy tymczasowo wstrzymać.
W głównej mierze decydującym czynnikiem jest pogoda, a dokładnie temperatura otoczenia. Przy wartościach poniżej zera, zakres możliwych prac jest ograniczony – jednak trzeba przyznać, iż od kilku lat obserwujemy redukcję ilości takich dni w ciągu roku kalendarzowego, co zdecydowanie sprzyja inwestorom.
Czy jesienno-zimowy okres oznacza koniec budowy dla inwestora?
Budować, montować a może poczekać?

Każdy deweloper posiada wyłącznie jeden cel na okres poprzedzający nadejście chłodniejszych dni: solidne oraz możliwie najszybsze zamknięcie budowy, a więc uzyskanie stanu surowego zamkniętego.

Warto zaznaczyć, iż już na etapie projektu należy przewidzieć funkcje, które w późniejszym czasie będzie pełnił garaż. Należy wziąć pod uwagę ilość samochodów, sposób ich ustawienia, jak również to czy garaż będzie pełnił rolę schowka gospodarczego, na który trzeba przeznaczyć określoną ilość miejsca. Z perspektywy technicznej ważne jest, aby garaż będący częścią bryły domu był zamknięty bramą garażową o prawidłowych właściwościach izolacyjnych. W przypadku bram segmentowych marki FILL współczynnik ciepła oscyluje na poziomie adekwatnym do współczesnego budownictwa, co pozwala na realizację znaczącej ilości projektów. Obserwujemy również trend, w którym decydującym elementem wyboru bramy przez klienta jest jej kolorystyka, adekwatna do stolarki okiennej, jak również drzwiowej.

Reasumując, klient poszukuje produktu o wysokiej jakości z zachowaniem obowiązujących trendów i szerokiego wachlarza wyboru.


Gdy temperatura na zewnątrz wskazuje wartości plusowe, możemy dokonać montażu bramy garażowej pamiętając, jednak, aby tą czynność poprzedziło wykonanie wylewki. Stabilne i jednolite podłoże jest gwarantem prawidłowej regulacji bramy. Otynkowane ściany pomieszczenia oprócz waloru estetycznego będą pełnić funkcję praktyczną. Po zamontowaniu bramy dostęp do powierzchni pod wałem prowadnicy jest utrudniony. Dodatkowo tynkowanie przy zamontowanej bramy jest ryzykownym wyjściem, z racji możliwości dostania się tynku do prowadnic, ich zanieczyszczenia oraz późniejszych problemów technicznych, w tym nawet unieruchomienie bramy. Uwagę należy skierować na obecność wilgoci.

Bramę należy zamontować po dokończeniu wszystkich prac mokrych oraz upłynięciu zalecanego czasu do ich pełnego wyschnięcia. Rozprowadzone instalacje elektryczne będą dodatkowym plusem podczas montażu. Sposób sterowania bramą segmentową powinniśmy przewidzieć już na etapie wykonywania instalacji elektrycznych, aby uniknąć zbytecznych przeróbek. W napędach sufitowych doskonałym rozwiązaniem okaże się gniazdko na suficie z boku osi bramy, natomiast w napędach bocznych krok jest ten zbyteczny. Niemniej jednak zachęcamy do poprowadzenia instalacji elektrycznej na sufit tak aby w przyszłości swobodnie
i bez obaw móc zmienić rodzaj napędu. Najważniejszą kwestią, o której należy pamiętać, jest fakt, iż przed jak również po montażu bramy garażowej należy zawsze dokładnie odkurzyć pomieszczenie z powstałych pyłów.


A co z pozostałymi zewnętrznymi systemami osłonowymi?

Tutaj warunkiem jest zamontowana stolarka okienna. Jej producenci nie odradzają montażu w minusowych temperaturach, jednak zwracają uwagę na rozsądne rozplanowanie prac. Nie zawsze pośpiech jest wskazany. Jest zakres prac wymagający zachowania odpowiedniej kolejności tak aby inwestor nie napotkał w przyszłości przykrych niespodzianek.

Tutaj sprawdza się identyczne rozwiązanie, jak w przypadku bram garażowych. Im wcześniej podejmiemy decyzję o zastosowaniu konkretnego produktu tym będziemy posiadać po pierwsze większy wybór, a po drugie unikniemy zbędnych przeróbek. Musimy również pamiętać o tym, aby rolety zewnętrzne uwzględnić w planowaniu instalacji elektrycznej. Ta sama zasada dotyczy również żaluzji fasadowych. Nie możemy pominąć kwestii, iż planując osłony zewnętrzne już na etapie projektu, jesteśmy w stanie przygotować nadproże co wiąże się z przesunięciem terminu realizacji czy samego zamówienia produktu na okres przed elewacją, jednocześnie dając możliwość ulokowania pieniędzy w inne, bieżące zapotrzebowania.

Reasumując, odpowiedzi jednoznacznej kiedy prace należy wstrzymać, a kiedy kontynuować, niestety nie ma. Niemniej jednak, rozsądek i szacunek do wykonywanych czynności pozwolą nam zachować odpowiednią kolejność. Ważne, aby skonsultować nasze pomysły z osobami postronnymi – często są nam w stanie doradzić rozwiązania, które dla nas są nieznane. Dlatego już teraz zapraszamy Państwa do kontaktu z naszymi przedstawicielami handlowymi. Bezpłatna usługa pomiaru pozwoli Państwu na spotkanie z pracownikami, weryfikację miejsca montażowego oraz dobór odpowiedniego rozwiązania.

Zapraszamy również na naszą stronę internetową www.fill.com.pl oraz media społecznościowe.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy