reklama
reklama

Bezpieczeństwo wewnętrzne na studiach licencjackich - czy to dobry wybór?

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 13.05.2024 06:54,
Wiążesz swoją przyszłość zawodową z działaniem na rzecz obronności państwa? Wybierz bezpieczeństwo wewnętrzne na studiach licencjackich. To interdyscyplinarny kierunek, który przygotowuje do pracy w sektorze IT, administracji publicznej czy w policji. Jeżeli bierzesz go pod uwagę, to zachęcamy cię do zapoznania się z naszym przewodnikiem po studiach z bezpieczeństwa wewnętrznego. Sprawdź opis kierunku.
Bezpieczeństwo wewnętrzne na studiach licencjackich - czy to dobry wybór?

Bezpieczeństwo wewnętrzne – opis kierunku

Co warto wiedzieć o bezpieczeństwie wewnętrznym na studiach I stopnia? W opisie kierunku, który prowadzi między innymi https://www.wskz.pl/, można znaleźć informacje o perspektywach zawodowych absolwentów, które prezentują się dość ciekawie. Po ukończeniu 3-letniego licencjatu można szukać pracy w:

  • administracji wojskowej i publicznej,
  • straży granicznej, policji, wojsku czy służbach ratowniczych,
  • komercyjnych firmach zajmujących się ochroną osób i mienia,
  • podmiotach gospodarczych,
  • sektorze IT (w branży cyberbezpieczeństwa).

W trakcie 3-letniej nauki na studiach z bezpieczeństwa wewnętrznego poznasz tajnik zarządzania kryzysowego, bezpieczeństwa na poziomie branżowym czy problematyki cyberterroryzmu. To interdyscyplinarny kierunek, dzięki któremu zdobędziesz wiedzę i umiejętności cenione na rynku pracy.

Bezpieczeństwo wewnętrzne – przedmioty

Studiując bezpieczeństwo wewnętrzne, masz przedmioty ogólne i specjalnościowe. Pierwsza grupa obejmuje między innymi język obcy, podstawy ekonomii, zasady BHP, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, ochronę własności intelektualnej, prawa i wolności człowieka czy bezpieczeństwo międzynarodowe XX-XXI wieku.

Od 4. semestru w planie bezpieczeństwa wewnętrznego pojawia się 11 przedmiotów zgodnych z wybranym modułem specjalnościowym. Jak to wygląda w praktyce? Poniżej znajdziesz przykładowe tematy.

  • Specjalność z zarządzania kryzysowego – broń masowego rażenia i ochrona przed skażeniami; organizacja procesów ewakuacji; zarządzanie ryzykiem w sytuacjach kryzysowych; funkcjonowanie państwa w stanach nadzwyczajnych.
  • Specjalność z bezpieczeństwa publicznego – etyka i odpowiedzialność funkcjonariuszy publicznych; przestępczość komputerowa oraz patologie w cyberprzestrzeni; cywilna organizacja obrony narodowej; wywiad i kontrwywiad gospodarczy.
  • Specjalność z cyberbezpieczeństwa – bezpieczeństwo systemów komputerowych; regulacje prawne w zakresie cyberbezpieczeństwa; administracja danymi osobowymi i informacjami niejawnymi; zarządzanie ryzykiem w obszarze cyberbezpieczeństwa.

Pełną listę przedmiotów i inne ważne informacje na temat kierunku znajdziesz na tej stronie: https://studia-online.pl/kursy/4869170.

Bezpieczeństwo wewnętrzne – gdzie na studia?

Chcesz studiować bezpieczeństwo wewnętrzne? Wybierz studia online prowadzone np. przez Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego. Edukacja z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość to wygodny sposób zdobywania wykształcenia bez konieczności rezygnacji z życia prywatnego, pracy na pełny etat czy podróżowania.


- artykuł sponsorowany -

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy