Bezpieczeństwo wewnętrzne – opis kierunku
Co warto wiedzieć o bezpieczeństwie wewnętrznym na studiach I stopnia? W opisie kierunku, który prowadzi między innymi https://www.wskz.pl/, można znaleźć informacje o perspektywach zawodowych absolwentów, które prezentują się dość ciekawie. Po ukończeniu 3-letniego licencjatu można szukać pracy w:
- administracji wojskowej i publicznej,
- straży granicznej, policji, wojsku czy służbach ratowniczych,
- komercyjnych firmach zajmujących się ochroną osób i mienia,
- podmiotach gospodarczych,
- sektorze IT (w branży cyberbezpieczeństwa).
W trakcie 3-letniej nauki na studiach z bezpieczeństwa wewnętrznego poznasz tajnik zarządzania kryzysowego, bezpieczeństwa na poziomie branżowym czy problematyki cyberterroryzmu. To interdyscyplinarny kierunek, dzięki któremu zdobędziesz wiedzę i umiejętności cenione na rynku pracy.
Bezpieczeństwo wewnętrzne – przedmioty
Studiując bezpieczeństwo wewnętrzne, masz przedmioty ogólne i specjalnościowe. Pierwsza grupa obejmuje między innymi język obcy, podstawy ekonomii, zasady BHP, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, ochronę własności intelektualnej, prawa i wolności człowieka czy bezpieczeństwo międzynarodowe XX-XXI wieku.
Od 4. semestru w planie bezpieczeństwa wewnętrznego pojawia się 11 przedmiotów zgodnych z wybranym modułem specjalnościowym. Jak to wygląda w praktyce? Poniżej znajdziesz przykładowe tematy.
- Specjalność z zarządzania kryzysowego – broń masowego rażenia i ochrona przed skażeniami; organizacja procesów ewakuacji; zarządzanie ryzykiem w sytuacjach kryzysowych; funkcjonowanie państwa w stanach nadzwyczajnych.
- Specjalność z bezpieczeństwa publicznego – etyka i odpowiedzialność funkcjonariuszy publicznych; przestępczość komputerowa oraz patologie w cyberprzestrzeni; cywilna organizacja obrony narodowej; wywiad i kontrwywiad gospodarczy.
- Specjalność z cyberbezpieczeństwa – bezpieczeństwo systemów komputerowych; regulacje prawne w zakresie cyberbezpieczeństwa; administracja danymi osobowymi i informacjami niejawnymi; zarządzanie ryzykiem w obszarze cyberbezpieczeństwa.
Pełną listę przedmiotów i inne ważne informacje na temat kierunku znajdziesz na tej stronie: https://studia-online.pl/kursy/4869170.
Bezpieczeństwo wewnętrzne – gdzie na studia?
Chcesz studiować bezpieczeństwo wewnętrzne? Wybierz studia online prowadzone np. przez Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego. Edukacja z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość to wygodny sposób zdobywania wykształcenia bez konieczności rezygnacji z życia prywatnego, pracy na pełny etat czy podróżowania.
- artykuł sponsorowany -
Brak komentarzy