reklama
reklama

Andrychowska firma z tradycjami zmienia swoje oblicze [VIDEO, FOTO]

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 12.09.2016 20:00, REKLAMA
Obecnie Andoria-Mot zatrudnia około 500 pracowników i stawia na ciągły rozwój.
Andrychowska firma z tradycjami zmienia swoje oblicze [VIDEO, FOTO]

Andoria-Mot czyli spadkobierczyni dawnej Wytwórni Silników Wysokoprężnych z Andrychowa zmienia swój wizerunek. Nowy zarząd i młodzi pracownicy już zwiększyli sprzedaż i podnieśli wynagrodzenia.

 

W czerwcu tego roku, najmniej zarabiający w firmie Andoria, dostali podwyżki. Kolejne są planowane na przełom grudnia/stycznia.

 

Problem wynagrodzeń za pracę ciążył nad firmą Andoria od długiego czasu. Obecnie od ponad roku wynagrodzenie jest płacone na bieżąco, bez żadnych opóźnień. W najbliższym czasie ten problem powinien zostać rozwiązany całkowicie – informuje specjalista ds. prawno - finansowych Andorii Kamil Szypuła.

 

Firma na bieżąco poszukuje nowych pracowników. W ostatnim czasie pozyskiwani są również pracownicy z Ukrainy, gdyż ze względu na niskie bezrobocie to właśnie pozycja pracownika na rynku jest korzystniejsza aniżeli pracodawcy. Firmy motoryzacyjne zlokalizowane np. w Bielsku-Białej czy w strefie ekonomicznej w Zatorze często „podbierają” dobrych pracowników.


Kadra pracownicza w Andorii została po części zmieniona. Obecnie w spółce zatrudnionych jest szereg młodych osób. Jest to związane z nową polityką kadrową wprowadzoną przez Prezesa, by zmienić firmę i jej wizerunek. W czerwcu tego roku prowadzono rozmowy związane z utworzeniem klasy tematycznej w Technikum w ZS nr 1 w Andrychowie. Zadaniem firmy Andoria miało być udostępnienie fachowców oraz maszyn na potrzeby prowadzenia praktyki. Czy taka klasa zostanie zrealizowana na razie nie wiadomo, ale spółka pozostaje otwarta na współpracę w tym zakresie.

 

Jesteśmy największym pracodawcą w okolicy.

 

 

Jak mówi Kamil Szypuła - przez pół roku sprzedaliśmy więcej silników niż przez cały poprzedni rok. Wysyłamy je przede wszystkim  do państw afrykańskich takich jak m.in. Czad, Dżibuti, Sudan czy Etiopia.  Są to silniki z lat 60-tych o prostej konstrukcji głównie do nawadniania pól. Chcieliśmy je unowocześnić i wprowadzić uruchomienie na przycisk co spotkało się z dezaprobatą klientów, którzy jednak wolą proste rozwiązania.

 

W ostatnim czasie w budynku odlewni został zmodernizowany piec do wytopu żeliwa szarego na nowy , co pozytywnie wpłynie na ekologię a dzięki zastosowanym rozwiązaniom wygeneruje oszczędności  zakresie materiałów energetycznych. Istotne z punktu widzenia mieszkańców  jest również  mniejsze zanieczyszczenie powietrza. Modernizacja korzystnie wpłynie również na warunki  pracy  pracowników Andorii. W grudniu tego roku planowana jest kolejna modernizacja, tym razem drugiego pieca na odlewni. [na zdjęciu stary i nowy piec]

 

Tak pracujemy. Zobaczcie.

 

 

 

 

 

 

 

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy