W centrum miasta dzik, w lesie niedźwiedź

, Wiadomości, 05.06.2019 10:45, PG
Trzeba uważać.
W centrum miasta dzik, w lesie niedźwiedź

Jak informują nas Czytelnicy w okolicy Potrójnej w Rzykach kilka dni temu turyści napotkali na świeże ślady niedźwiedzia, który już na dobre zadomowił się w tamtych okolicach. Co jakiś czas na jego tropy trafiają turyści. Zdarza się też, że foto pułapka zrobi mu zdjęcie.

Jak informuje Nadleśnictwo Andrychów, gdy zauważymy niedźwiedzia należy spokojnie oddalić się. Pod żadnym pozorem nie wolno iść w jego stronę. Trzeba pamiętać, że niedźwiedź też boi się człowieka i najczęściej schodzi nam z drogi.

Nawet zaniepokojone zwierzę z reguły szybko się uspokaja, gdy człowiek zamanifestuje chęć odejścia. Aktualnie liczebność tego gatunku w kraju przekracza 100 osobników, chociaż jeszcze pięćdziesiąt lat temu w polskiej części Karpat żyło kilkanaście niedźwiedzi.

To jednak nie wszystko. Jeden z mieszkańców w centrum Wadowic natknął się na dzika, który spacerował sobie po ul. Sienkiewicza. [na zdjęciu]

W takim przypadku najlepiej wezwać straż miejską, bo kontakt z takim osobnikiem może być niebezpieczny dla człowieka.

foto: Patrole, Wypadki, Suszarki Wadowice/Kalwaria/Andrychów-Okolice.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Ojoj, 05.06.2019 10:32

W Andrychowie na placu zieleni na przeciw sklepu ALDI po północy często widuje lisy leżące na trawie.

ChojnaZmiana , 05.06.2019 09:57

efekt rządów pisioków