Stowarzyszenie interweniuje w sprawie całodobowych dyżurów w Andrychowie

Andrychów, Wadowice, Wiadomości, 18.09.2017 16:00, PG
Czy uda się uratować całodobową opiekę zdrowotną w Andrychowie?
Stowarzyszenie interweniuje w sprawie całodobowych dyżurów w Andrychowie

 

Już pisaliśmy od października tego roku całodobowa opieka zdrowotna w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „PRZY BASENIE” w Andrychowie zostaje zlikwidowana. Mieszkańcy gminy Andrychów i gminy Wieprz będą musieli dojeżdżać do Wadowic na dyżury nocne i świąteczne.

 

W sprawie andrychowskich dyżurów jako pierwsi w wadowickim ZZOZ interweniowali członkowie stowarzyszenia „Teraz AndrychówZbigniew Małecki i Piotr Kucharski. Jak poinformowali – na razie jako jedyni zainteresowali się by coś w tej sprawie zadziałać.

 

Jak przekazują członkowie stowarzyszenia zastępca dyrektora ZZOZ Piotr Kopijasz w ostatni piątek (15.09.) spotkał się z przedstawicielami Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie całodobowych dyżurów nocnych i świątecznych w Wadowicach i w Andrychowie.

 

I niestety wszystko się potwierdza, od 1 października dyżury nocne i świąteczne w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „PRZY BASENIE” w Andrychowie zostają zlikwidowane. Mieszkańcy gminy Andrychów oraz gminy Wieprz będą musieli dojeżdżać do Wadowic, bo to właśnie tam zostanie uruchomiona dodatkowa opieka. NFZ przeznaczył dodatkowe środki na całodobowe dyżury właśnie przy wadowickim szpitalu. Być może w styczniu przyszłego roku zostanie ogłoszony konkurs na taką obsługę w Andrychowie.

 

Stowarzyszenie „Teraz Andrychów” będzie także w tej sprawie interweniować jeszcze u wojewody małopolskiego. Członkowie stowarzyszenia zapraszają też burmistrza Tomasza Żaka do działania na rzecz mieszkańców Andrychowa. –  Panie Burmistrzu apelujemy do Pana, proszę wrócić z Krakowa do Andrychowa! – mówi Piotr Kucharski.

 

Zobacz także: Nie ma lekarzy, od 1 października nie będzie dyżurów

 

 


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

marcinmad, 15.10.2017 10:53

kiedy Żak wykona to do czego "zobowiązali" go radni (tak pisało na mamnewsa)? Kiedy do Andrychowa czy burmistrz chce czy nie chce wróci opieka nocna i świąteczna?

Maksymilian, 21.09.2017 18:06

sportowiec;weź i nie pisz bzdur.Czy rozlicza się uczciwie ze skarbówką ,tego nie wiem. Wyborcy mają prawo wiedzieć na kogo głosują zwłaszcza po ostatnich wycieczkach do miast "zaprzyjaźnionych".

sportowiec, 21.09.2017 16:45

Maksymilian weź qurwa nie qierdol ! qówno z tego że jest publiczny, rozlicza się uczciwie ze skarbówką ze swoich zarobków ,niech robi co chce ze swoim życiem! . Widać ze jesteś prawicowiec do bólu ,najlepiej całkowitą inwigilację zrobić wszystkim odrazy!

Maksymilian, 21.09.2017 15:38

sportowiec;burmistrz jest osobą publiczną i wyborcy mają prawo do wiedzy na temat jego życia.Gdy zrezygnuje z zajmowanej funkcji tego typu komentowanie jego życia prywatnego będzie nieodpowiedzialne.Podobne zarzuty zostały przedstawione niektórym radnym.

cath, 19.09.2017 17:39

Rzeczywiście gdyby nie sieć szpitali problemu by nie było,ale z drugiej strony razi brak działania,jakiegokolwiek działania ze strony Burmistrza i Rady Miejskiej,moze uchwala uchwale jak to NFZ potraktował Andrychow.I na tym sie skończy.Jesli prawda jest ze T.Zak mieszka poza gmina to tłumaczy to brak jakiejkolwiek reakcji na likwidacje całodobowki,w końcu on sobie jakoś poradzi, natomiast jest to jego kompromitacja jako Burmistrza.Organizacja opieki podstawowej to zadanie gminy i powinna sie ona z tego wywiązać.

xpek, 19.09.2017 17:22

to wszystkie przez reformę służby zdrowia podziękujcie pisowi

krisu78, 19.09.2017 13:28

"Panie Burmistrzu apelujemy do Pana, proszę wrócić z Krakowa do Andrychowa!" Tak na margniesie to w Krakowie jest wiele punktów opieki całodobowej. kto tam mieszka nie ma się czego obawiać.

krisu78, 19.09.2017 13:27

a jest tyle przyjemnych rzeczy które robi zalkolandia: płatna propaganda, rozdawanie uśmiechów, delegacje z ukochaną etc :) na serio - w propagandzie i jątrzeniu to zakolandii nikt i nic nie przebije, ta obawa bijąca od propagandzistów to nieuzasadniony lęk.

abcabc, 19.09.2017 12:29

nic tylko jątrzenie

sportowiec, 19.09.2017 11:20

" Członkowie stowarzyszenia zapraszają też burmistrza Tomasza Żaka do działania na rzecz mieszkańców Andrychowa. – Panie Burmistrzu apelujemy do Pana, proszę wrócić z Krakowa do Andrychowa! – mówi Piotr Kucharski. " Za taką wypowiedz pozwał bym niejakiego Pana P.Kucharskiego do sądu z powództwa cywilnego. Zaglądanie w życie prywatne jest nie na miejscu i świadczy o niskim poziomie intelektualnym owego Pana. Każdy ma prawo do życia prywatnego, niezależnie kim jest i co robi. Każdy pracuje żyje, jak umie ,jeździ na wakacje gdzie chce ,pije z kim chce i powinien robić ze swoim prywatnym czasem co chce !!!

specnarz, 19.09.2017 11:04

NZOZ zrobi tak, jak będzie taniej - My tutaj jesteśmy tylko skutkiem ubocznym ich funkcjonowania. Dopóki elity mają oddzielną opiekę medyczną nic się nie zmieni. Funkcjonują tak naprawdę z naszych pieniędzy a My się musimy jeszcze martwić o to żebyśmy pod drzwiami nie zdechli...

sportowiec, 19.09.2017 10:55

Problem w tym że Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "PRZY BASENIE" Sp. z o.o. nie może poradzić sobie z lekarzami którzy po prostu nie chcą pracować, całkiem przykre to jest, widocznie już za dużo moją na kontach ! Każdy kto tam był widział jak opieszale to wszystko idzie o której były otwarte gabinety z jakim spóźnieniem. Panom lekarzom poniekąd też się nie ma co dziwić że nie chcą pracować w nocy na dyżurach, mają tez swój wiek. Problem powinien być rozwiązany przez placówkę NZOZ , a nie burmistrza czy jakieś tam pseudo stowarzyszenie, placówka ma swoich dyrektorów i właścicieli więc zrobią jak zechcą choćby sam Kaczyński interweniował.

corleone, 19.09.2017 09:21

nie bój nic @maria jak już tak chcesz to wpiszą i ciebie to będzie komplet żart tak jak piszesz i .POLEWKA bo chyba tak pół lub większość na tym forum traktuje te twoje wpisy. Z resztą jak się wabisz też wiemy i z jakich pobudek również.

maria, 19.09.2017 08:55

to stowarzyszenie z K....skim to żart prawda?????

infocar, 19.09.2017 08:14

Można nie załatwić, ale żeby nawet nie spróbować? Nieładnie panie burmistrzu...

zandrychowa, 19.09.2017 08:11

To chodzi o Andrychów czy Lanckoronę ?

SP9TCU, 19.09.2017 00:16

Aha czyli pieniędze są napisane że fundusz przeznaczył dodatkowe pieniądze dla Szpitala wszystko jasne naszym lekarzon nie zależy na dyżurach ( smutne )

andrychowianka2, 18.09.2017 23:05

"Panie Burmistrzu apelujemy do Pana, proszę wrócić z Krakowa do Andrychowa! " jeśli to prawda co mówią urzędnicy i w ogóle mieszkańcy że pan Żak to nawet przestał wynajmować mieszkanie w Andrychowie i zamieszkał poza gminą - to by wiele rzeczy niestety wyjaśniało. Nie dziwne że jakieś stowarzyszenie musi pytać i walczyć o opiekę całodobową w Andrychowie a nie burmistrz.

andrychowianka2, 18.09.2017 23:03

zrobić tak żeby było na zagraniczne wyjazdy, festiwale, imprezy gdzie pan Żak "pokazuje się", remont i nowy sprzęt dla "urzędowych mediów", płatne artykuły w innych gazetach w jakich chwali się p. Żaka - to nasza władza potrafii zatrzymać opiekę całodobową jak to udało się gdzie indziej - tego już nie potrafi????? Jak inni próbują cokolwiek wskórać to jeszcze ich propagandziści atakują. Wstyd panie Żak, wstyd radni szczególnie ci którzy zajmują się mówieniem komplementów burmistrzowi zamiast problemami wyborców.

aga33, 18.09.2017 22:42

opieka całodobowa nie wyglądała u nas dobrze. Kto "wylądał" tam choć raz z dzieckiem miał często złe skojarzenia. Co nie zmienia faktu że burmistrz Żak powinien walczyć żeby została i jeszcze lepiej funkcjonowała. Udało się zachować w wielu miastach i gminach także w naszej okolic,y to czemu u nas nie? Niestety, można odnieść wrażenie że burmistrz Żak uwierzył w to co wmawia nam propaganda: że on jest od pobierania pensji burmistrza, uśmiechów, delegacji zagranicznych a ewentualne problemy niech załatwiają inni. Jak się nie uda zawsze jest opłacana propaganda na którą jak czytam wydaje się coraz większe pieniądze. "Urzędowa" gazeta, radio w którym wystepuje się kiedy się chce a dziennikarz nie zada niewygodnego pytania, opłacane artykuły gdzie wmamia się że co złe to inni a nawet pieniadze bogatych sponsorów na kampanię to nie wszystko.

cath, 18.09.2017 21:18

Arcyciekawie to dopiero bedzie.Burmistrz nie robi nic,inni sie teraz obudzili.Ciekawe ze Kalwaria juz prawie wszystkich poruszyła i calodobowka zostaje,a Andrychowianie bedą zasuwać do Wadowic,gdzie bedą sobie czekać we wspólnej kolejce z mieszkańcami Wadowic i okolic.Sadzac ze strony ZZOZ obsada sie nie zwiększy bo lekarzy nie ma i prawdopodobnie nie bedzie,a zapowiedź apokalipsy na SOR moze jeszcze tylko deficyt nasilić.Dyrektor Kopijasz jest osoba kompetentna do tego typu negocjacji jako dyrektor techniczny ZZOZ,który notabene jak wróble ćwierkają w ZZOZ od Budki w ostatnim dniu urzędowania dostał wypowiedzenie za swoje podejście do pracy i współpracowników .Wystarczyl jednak telefon z okolic Brzeszcz czyli rodzinnych stron dyrektora K. i wypowiedzenie następca Budki cofnął.Podobno ZZOZ stracił tez kontrakt na rehabilitacje ambulatoryjna.Jest dobrze a bedzie jeszcze lepiej.Obysmy zdrowi byli!Naprawde nie potrafię pojąć sposobu myślenia Radziwilla,który jednym ruchem rozwalił coś co w miarę funkcjonowało.No ale jeśli sie ma prywatny abonament medyczny( bo MInisterstwo Zdrowia zapewnia coś takiego swoim pracownikom,Szpital MSWiA to nie ma sie czym przejmować).A nasz Burmistrz takimi problemami sie nie przejmuje,Poseł Polak milczy-w końcu koledzy partyjni zapewniają ze bedzie super opieka.

SP9TCU, 18.09.2017 21:02

Robi się arcy ciekawie Co prawda nie jestem zwolennikiem pisu i Pana Małeckiego ale to co zrobili jestem zaskoczony pozytywnie Moze się stać ze dyzury od 1 października w przychodni przy basenie będa mieli lekarze z Wadowic no ta bene na to nie bedą się chcieli zgodzić lekarze którzy teraz mają dyżury niektórzy tak zwane stare wygi moze być ciekawie Najgorsze ze pan Burmisztrz nie robi nic na tydzień sesja bedą sprawy radia Andrychów i na pewno dyżurów całodobowych Do pana Zbigniewa i Piotra Pana Burmisztrza nie zaprosić tylko zobowiązać i to ostro Robi się na prawdę ciekawie

SP9TCU, 18.09.2017 21:01

Wracając do ostatniego postu Tak zwane stare wygi ( elita naszej przychodni ) będzie zmuszona albo nie ( nie wiem ) do podpisania nowych dyżurów Rozwiązanie takie kiedy kierownictwem będzie szpital czyli ZOZ Wadowice nie jest złe jest tu dobry punkt że prawdopodobnie skończą się narzekania lekarzy że nikt nie chce mieć dyżurów A burmisztrz podobno znowu w delegacji brak słów

SP9TCU, 18.09.2017 20:38

Robi się arcy ciekawie Co prawda nie jestem zwolennikiem pisu i Pana Małeckiego ale to co zrobili jestem zaskoczony pozytywnie Moze się stać ze dyzury od 1 października w przychodni przy basenie będa mieli lekarze z Wadowic no ta bene na to nie bedą się chcieli zgodzić lekarze którzy teraz mają dyżury niektórzy tak zwane stare wygi moze być ciekawie Najgorsze ze pan Burmisztrz nie robi nic na tydzień sesja bedą sprawy radia Andrychów i na pewno dyżurów całodobowych Do pana Zbigniewa i Piotra Pana Burmisztrza nie zaprosić tylko zobowiązać i to ostro Robi się na prawdę ciekawie

azquit, 18.09.2017 20:24

asquit, jak zawsze PO swojemu oceniasz. Źle ci to wychodzi!

barte, 18.09.2017 20:23

Niech pan Małecki lepiej napisze czy już załatwił ta karetkę dla Andrychowa???? Tyle było gadania że walczycie i a efektów zero ZERO Dlaczego pisowski wojewoda jeden z drugim nie przywróci karetki dla Andrychowa skoro to takie proste? Po drugie to że nie będzie dyżurów lekarskich w Andrychowie to przecież ewidentnie wina ukochanych władz PISu i de-formy służby zdrowia + decyzja poprzednich władz w sprawie likwidacji gminnego ZOZ w Andrychowie

martinez, 18.09.2017 19:25

"Panie Burmistrzu apelujemy do Pana, proszę wrócić z Krakowa do Andrychowa! – mówi Piotr Kucharski." Bez przesady o ile przelewu na konto za byciem burmistrzem można pilnować obojętnie skąd, np. z Krakowa o tyle od czasu do czasu w mieście którym rzekomo rządzi się trzeba pokazać się. Choćby z okazji imprezy na jakiej można świecić uśmieszkiem albo dla 156 w tym roku wywiadu dla podprządkowanego sobie radyjka gdzie można opowiedzieć 156 raz o tym co się planuje od 7 lat ale na razie nie wyszło :)

martinez, 18.09.2017 19:21

cudownie - jakies tam stowarzyszenie wzięło się za problem który gdzie indziej (w okolicy także) rozwiazywała władza: burmistrz czy wójt. Zalkolandia jak zwykle pluje - bo trzeba było robić to co oni i ich szef czyli NIC poza siedzeniem w necie i zwalaniem winy na wszystkich dookoła (za kasę ma się rozumieć)

Betty, 18.09.2017 19:09

@asquit - tania pokazówka i jak zwykle za późno...

Betty, 18.09.2017 19:08

@bury_mis - ależ tak! Zapomniałam dopisać ze w przychodni przyszpitalnej udziela kompleksowej porady w - powiedzmy - godzinę mając na miejscu specjalistów czy choćby rtg. Bo na SOR byśmy nierzadko 5 i więcej godzin czekali by nas specjalista obejrzał...

asquit, 18.09.2017 18:10

jak zwykle pokazówka

bury_mis, 18.09.2017 16:40

@Betty Nie pojedziemy bezpośrednio bo w Wadowicach będziemy musieli się udać do poradni przyszpitalnej a nie na SOR. Z SOR zostaniemy odesłani.

Betty, 18.09.2017 16:31

No i stało się. Dotąd z dyżurów byliśmy z byle czym odsyłani na SOR do Wadowic a teraz to pojedziemy tam bezpośrednio. Będzie krócej o kolejkę do lekarza PÓZ...